Lekcja biblioteczna

26.04.2024r. – Odwiedziny przedszkolaków z kosorowickiego przedszkola.

Temat: „Na wiosennej łące.”

W dniu dzisiejszym naszą tarnowską bibliotekę, odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Kosorowicach wraz z Dyrektor mgr Gabrielą Lakota – Rawską, wychowawczyniami: mgr Agnieszką Kierepa, mgr Joanną Gembską, mgr Anną Nowak oraz opiekunkami grupy: panią Wielettą Zyłą oraz panią Aurelią Sparwasser.

Przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 4-5 latków oraz 6-7 latków ze względu na różnorodną, dostosowaną do wieku dzieci tematykę zajęć. Obie grupy do dzisiejszej lekcji bibliotecznej wprowadziła Dyrektor Monika Silarska.

Bibliotekarka Justyna przywitała najmłodszą grupę przedszkolaków „Skrzaty” wierszykiem:

„Żabkę przyjaźni puszczam w krąg
Niech powróci do mych rąk”,

Poprzez ten wierszyk wspólnie zintegrowaliśmy się ze sobą, przekazując sobie „Przyjacielską żabkę”.

Dzieci uczestniczyły w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach ruchowych „Rymowana gimnastyka dla smyka” oraz brały udział w zagadkach dotyczących nazw zwierząt mieszkających  na łące.

Pani Justyna przeczytała dzieciom bajkę pt. „Między nami zwierzakami na łące” Jacka Daniluka i po  jej krótkim omówieniu dzieci wyraziły swoje własne myśli i spostrzeżenia na temat zdrowego i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, a następnie chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania, np.:

- co można znaleźć na łące?
- co można robić na łące?

- czego nie należy robić?

- gdzie mogą spędzić czas wolny osoby mieszkające w mieście?

Na zakończenie wszyscy chętnie skorzystali ze ścieżki sensorycznej, która była wykonana m.in. z: piórek, piasku, korków, listków czy folii bąbelkowej.

Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci, ponieważ usprawnia motorykę dużą oraz jest okazją do poznawania świata przez zabawę.

Niewiora Justyna

1441956