Lekcja biblioteczna

26.04.2024r. – Odwiedziny przedszkolaków z kosorowickiego przedszkola.

Temat: „Wiosna – kolorowa i radosna.”

Dzisiejszego przedpołudnia druga grupa dzieci z Przedszkola w Kosorowicach miała okazję wziąć udział w zajęciach o tematyce wiosennej.

Bibliotekarka Justyna zapoznała starszą grupę przedszkolaków z oznakami wiosny, tj. z powracającymi do nas ptakami, budzącymi się z zimowego snu zwierzątkami, a także pierwszymi wiosennymi kwiatami.

Wiele radości sprawiło dzieciom odgadywanie wiosennych odgłosów przyrody i powtarzanie ich. Słychać było klekot bocianów, rechot żab, ćwierkanie ptaków, a nawet wiosenną burzę z piorunami.
Przedszkolaki udały się na wiosenny „spacer” w poszukiwaniu śladów i oznak wiosny. Bez problemu odpowiadały również na wiosenne zagadki przyrodnicze oraz ułożyły kwiatowe puzzle.

Przy pomocy farbek i kolorowego papieru dzieci miały okazję stworzyć wspólną, iście wiosenną pracę plastyczną, malując swoje ulubione kwiaty oraz przyklejając wcześniej wycięte listki z zielonego papieru.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy obu grup dostali pamiątkowe zakładki do książki.

Dziękujemy za tak liczny udział w dzisiejszych zajęciach, wspólną zabawę oraz za otrzymane przepiękne, własnoręcznie wykonane Podziękowanie.

Zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej biblioteki.