Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Moderator spotkania – Ewa Fajlert

Temat –„Zapach Świąt”

Omawiana książka – „Piernik z wróżbą” Sandra Podleska

Akcja powieści rozgrywa się w Krakowie. Śnieg, jarmark bożonarodzeniowy i pachnące pierniki.

Pewnego zimowego dnia  podczas spaceru Agata Strużyńska trafia na krakowski rynek i na starganie kupuje słój pełen ręcznie dekorowanych pierniczków z wróżbą. Agata nie ma zaufania do mężczyzn i cały swój czas poświęca pracy. Zajmuje się fotografią, a że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia robi sesje świąteczne. Nieoczekiwanie na dnie słoika z piernikami znajduje fotografię z czasów II wojny światowej.

Przemek Glinka jest właścicielem firmy wynajmującej samochody. Mężczyzna jest bardzo charyzmatyczny, szarmancki i czarujący. Jednak nie jest gotowy ani na poważny związek ani na założenie rodziny. Interesują go tylko niezobowiązujące przygody.
Niespodziewanie Agata i Przemek wpadają na siebie podczas spaceru po krakowskim Starym Mieście.

Tydzień później ponownie spotykają się w tym samym miejscu i wybierają się na kawę.

Co wyniknie z ich spotkania ?

Autorka pozwala nam poznać tę historię z  dwóch perspektyw czasowych. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Agata i Przemek totalnie różnią się od siebie, ale autorka udowadnia nam, że przeciwieństwa się przyciągają.  Poznajemy też niezwykle wzruszającą historię z czasów II wojny światowej.

Autorka ma lekki i przyjemny styl. Ta historia otula w zimowy chłodny wieczór, wzrusza i wprowadza w magiczny klimat świąt.

Jest to debiut autorki i uważam, że jest bardzo dobry ! Absolutnie nie można odczuć, że to jest pierwsza książka autorki.

Ewa Fajlert