Otwarcie wystawy

filia w Przyworach

18.04.2024r.-Otwarcie pierwszej części wystawy pt.

„Nie ma rzeczy tak zmiennej jak miasto. Opole w przedwojennych pocztówkach ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu”.

Udostępniona przez Wojewódzką bibliotekę Publiczną w Opolu wystawa prezentuje pocztówki oraz fotografie autorstwa Maxa Glauera, legendy przedwojennej opolskiej fotografiki.

Zdjęcia przedstawiają nam między innymi Zamek Piastowski, który stał w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Urząd Wojewódzki.

Możemy  obejrzeć ówczesne uliczki opolskiego rynku z nieistniejącymi już kamienicami.

Na starej fotografii  uwieczniony również został Most Stulecia, dzisiejszy Most Piastowski, zbudowany w latach 1959-1963.

Dzięki tym pięknym zdjęciom uczestnicy wystawy mogą przenieść się w czasie i porównać zmiany jakie nastąpiły w mieście Opole w przestrzeni stu lat.

Warto odwiedzić  tę inspirującą wystawę, która pozostaje otwarta dla zwiedzających w holu naszej biblioteki do 30.04.2024r.

ZAPRASZAMY!!!