spektakl teatralny

Oddział dla dzieci

7.06.2019 – spektakl teatralny „Pan Twardowski”

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim przyjechali aktorzy z Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini z przedstawieniem „Pan Twardowski”.

Na wstępie dyrektor biblioteki Monika Silarska przywitała wszystkich przybyłych uczniów wraz z nauczycielami oraz gości ze Studia Teatralnego „Sztuka”.

Na spektakl przyszli uczniowie z klas I -  III wraz z nauczycielami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim, z Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej.

Wystawione przedstawienie pt. „Pan Twardowski” zostało oparte na znanej legendzie krakowskiej. Podczas spektaklu dzieci zobaczyły tradycyjne krakowskie stroje szlacheckie.

Młodym widzom bardzo spodobały się humorystycznie potraktowane perypetie tytułowego bohatera Jana Twardowskiego, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Bajkowa scenografia, muzyka, barwne kostiumy oraz możliwość czynnego uczestnictwa dzieci w przedstawieniu zagwarantowały wspaniałą zabawę.

Dziękuję bardzo aktorom, dzieciom, wychowawcom za przyjęcie naszego zaproszenia.

Dziękuję również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewie Loster za udostępnienie sali, dzięki czemu ok. 300 dzieci wraz z wychowawcami mogło zobaczyć spektakl.

Monika Silarska

p1020409.jpg