Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spektakl teatralny

Email Drukuj PDF

Oddział dla dzieci

7.06.2019 – spektakl teatralny „Pan Twardowski”

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim przyjechali aktorzy z Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini z przedstawieniem „Pan Twardowski”.

Na wstępie dyrektor biblioteki Monika Silarska przywitała wszystkich przybyłych uczniów wraz z nauczycielami oraz gości ze Studia Teatralnego „Sztuka”.

Na spektakl przyszli uczniowie z klas I -  III wraz z nauczycielami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim, z Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej.

Wystawione przedstawienie pt. „Pan Twardowski” zostało oparte na znanej legendzie krakowskiej. Podczas spektaklu dzieci zobaczyły tradycyjne krakowskie stroje szlacheckie.

Młodym widzom bardzo spodobały się humorystycznie potraktowane perypetie tytułowego bohatera Jana Twardowskiego, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Bajkowa scenografia, muzyka, barwne kostiumy oraz możliwość czynnego uczestnictwa dzieci w przedstawieniu zagwarantowały wspaniałą zabawę.

Dziękuję bardzo aktorom, dzieciom, wychowawcom za przyjęcie naszego zaproszenia.

Dziękuję również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewie Loster za udostępnienie sali, dzięki czemu ok. 300 dzieci wraz z wychowawcami mogło zobaczyć spektakl.

Monika Silarska


 

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

p1020409.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1088
Zakładki : 1
Odsłon : 616385

Licznik odwiedzin

519058
DzisiajDzisiaj388
WczorajWczoraj1360
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu2524
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu12518
Łącznie wizytŁącznie wizyt519058

Zapytaj Bibliotekarza