spotkanie DKK dla dzieci

Filia w Raszowej

12.03.2019- Spotkanie Klubu Młodego Czytelnika

We wtorkowe popołudnie odbyły się w bibliotece zajęcia dla dzieci. Ich wyjątkowość wiązała się z założeniem Klubu Młodego Czytelnika. Największą atrakcją było wspólne czytanie literatury dziecięcej. ,a także zajęcia plastyczne.

Książka Astrid Lindgren „ Lotta z ulicy awanturników” podbiła serca dzieci, które narysowały dowolną scenę z lektury. Główną bohaterką tej książki  jest 5-letnia Lotta. Dziewczynka pewnego dnia wstaje lewą nogą i wszystko ją denerwuje. Zniszczyła w tej  złości znienawidzony sweterek, co wywołuje u niej ogromne przerażenie. Jedynym sensownym rozwiązaniem dla niej wydaje się ucieczka. Lotta uciekła do cioci Berg. Po jakimś czasie jednak zaczyna tęsknić za domem .Ta historia wywołuje u wszystkich czytelników zadumę.