Przyjaciele biblioteki

filia w Przyworach

23.04.2024r.-popołudnie z najmłodszymi „Przyjaciółmi biblioteki”

Temat spotkania- „Dzień Pingwina”

Międzynarodowy Dzień Pingwina obchodzony jest 25 kwietnia. To święto zostało ustanowione, aby zwrócić uwagę na potrzebę ochrony tych uroczych, ale i zagrożonych ptaków.

Pingwiny są niezwykle interesującymi stworzeniami, które żyją głownie na południowej półkuli, zwłaszcza na Antarktydzie, choć niektóre gatunki można również spotkać na wybrzeżach Afryki czy Ameryki Południowej.

W Dzień Pingwina organizowane są różne akcje edukacyjne i środowiskowe, mające na celu promowanie wiedzy o pingwinach i potrzebie ich ochrony przed zagrożeniami, takimi jak zmiany klimatu, zanieczyszczenie oceanów, czy utrata naturalnych siedlisk.

Zapoznawszy się ze zwyczajami pingwinów i zagrożeniami jakie na nie czyhają, chcielibyśmy również uczcić święto tychże pięknych ptaków i promować ekologiczny tryb życia,żeby nie niszczyć naturalnego środowiska zarówno pingwinów, jak i innych zwierząt.

W  manualnej części spotkania z przygotowanych wcześniej materiałów  zrobiliśmy swoje pingwiny, które mają nam przypominać jak dbać o naszą planetę, ażeby te niezwykłe ptaki mogły czuć się bezpiecznie w swoim naturalnym środowisku.

Zajęcia przebiegły w bardzo miłej  i przyjaznej atmosferze, za co wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękuję.

Ewa Fajlert

Godziny otwarcia - Przywory