Spotkanie DKK

filia w Raszowej

29.01.2024 - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dzisiejszemu spotkaniu towarzyszyła książka pod tytułem ,,Witaj piękna Ann Napolitano", przedstawiająca historię miłości dwóch bohaterów i o sile, jaką nam daje rodzina bez względu na kłopoty i konflikty. Jest też opowieścią o trudnych wyborach, których musimy dokonywać płacąc wysoką cenę osobistą i społeczną.

Bohaterem  książki jest  Wiliams Waters wychowany w rodzinie, w której nie było miłości i wsparcia, co zaważyło na jego dorosłym życiu. Przestał wierzyć, że najpiękniejsze uczucie na świecie w ogóle istnieje.

Wszystko się zmienia, gdy poznaje Julię Padavano, która planuje z nim swoje życie. Nic by się nie stało, gdyby jego przeszłość nie dała o sobie znać. Zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie udźwignąć odpowiedzialności za rodzinę. Znika na zawsze chcąc uciec od wszystkiego. Jednak na drodze pojawia się siostra Julii –Sylvie i dzięki niej bohater ma nadzieję na lepszy czas w swoim życiu.

Autorka pokazuje historię ludzi szukających siebie, popełniających błędy, za które trzeba płacić wysoką cenę. Przedstawia opowieść o prawdziwej miłości, o tym co znaczy być częścią rodziny, o potrzebie przynależności i kłamstwa, które są jej elementem.

Jest to historia o rodzinie, w której można się śmiać i płakać poznając pełne wzlotów i upadków życia Wiliama i rodziny  Padavano.

Pozostaje pytanie czy miłość rodzinna potrafi uzdrowić człowieka?

Barbara Mientus

Godziny otwarcia - Raszowa