filia w Nakle

03.11.2022- „Cała Polska czyta dzieciom”.

W czwartkowy poranek, bibliotekę w Nakle odwiedziły dzieci z  Publicznego Przedszkola w Nakle wraz z wychowawcami grupy : mgr Martą Michoń, mgr Zuzanną Barucką – Muc i panią Ewą Woźnicą.

Gościem biblioteki była V-ce Wójt Gminy Tarnów Opolski Magdalena Chudowska, która czytała dzieciom bajki. Dzieci wysłuchały przeczytane przez panią  Magdalenę Chudowską książeczki: Wiesława Drabika pt” Bocianek Janek” , która opowiada o młodym bocianie, który spędzał czas na zabawach i leniuchowaniu. Uważał bowiem ,że nie musi się uczyć. Twierdził, że wystarczą mu mocne skrzydła , spryt i pewność siebie. Nagle zauważył, że jego rówieśnicy umieją więcej , za radą przyjaciół zapisał się do szkoły. Pilnie się uczył  całe lato , by jesienią odlecieć daleko do ciepłych  krajów.

Autor książeczki pokazuje, że wiedza potrzebna jest każdemu.

Drugą przeczytaną książeczką była bajka Anity Głowińskej „ Kicia Kocia na basenie”, która opowiada o wyprawie na basen, co trzeba ze sobą zabrać i jak się zachować.

Zwieńczeniem spotkania było namalowanie przez dzieci bociana.

Prace dzieci można zobaczyć w bibliotece.

Dziękujemy bardzo V-ce Wójt Gminy Magdalenie Chudowskiej, za mile spędzony wspólnie czas.

Dorota Krysińska