Spotkanie DKK

filia w Raszowej

29.06.2022 -Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na spotkaniu omówiono książki „Cienie zła” Krystyny Mirek i „Skazanie” Remigiusza Mroza.

„Cienie zła” to zakończenie ostatniej części serii Mroczna Strona, zamykającą trylogię „Blizn przeszłości”. Jest to  powieść obyczajowa  połączona z elementami  thrillera i kryminału. Autorka przedstawia dwie kobiety, które zostały poturbowane przez życie i naznaczone bolesnymi doświadczeniami. Mimo wszystko obie dążą do realizacjo swoich celów, nie patrzą w przeszłość, myślą jedynie o kolejnym dniu. Zakończenie ostatniej części tej serii rozwiązuje tajemnicę śmierci ojca małej dziewczynki Mai, która bardzo dużo widziała i przeżyła. Morderca jednak nie przyznał się do winy. Czy z braku dowodów zostanie uniewinniony? Mężczyzna pragnie się zemścić na dziewczynie. Czy to mu się uda?

„Skazanie” to piętnasty tom opisujący przygody Chyłki  i Zordona  Występują  oni jako oskarżyciele, a nie obrońcy. Joanna Chyłka  wraca do swojego zawodu i zajmuje się sprawą rzekomego samobójstwa młodej dziewczyny. Okazuje się jednak, że dziewczyna nie popełniła samobójstwa. W śledztwie dochodzi do mataczenia i wielu poważnych uchybień. Czy Chyłka jak zawsze osiągnie swój cel?

Barbara Mientus

Godziny otwarcia - Raszowa