Spotkanie DKK

filia w Raszowej

08.06.2022-Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Omówiono książki: „Już nie czekam” oraz „A potem przyszła wiosna” Agnieszki Olejnik.

Główną bohaterką „Już nie czekam” jest Marika, która przeżywa trudny okres w życiu po stracie męża. Prowadząc gabinet psychologiczny stara się pomagać ludziom, którzy borykają się z różnymi problemami. Prawdziwym wsparciem jest dla niej lojalny przyjaciel Eryk, który sam próbuje zmierzyć się z dręczącym go poczuciem winy. Żeby nie było za prosto, autorka plącze losy bohaterów, stawiając na ich drodze kolejne barykady i zakręty do pokonania. W gabinecie bohaterki pojawia się Szymon, który ma problemy ze spaniem. Czy uda się Marice wyleczyć pacjenta? Czy sama upora się ze śmiercią męża? Dzięki tej książce możemy dojrzeć problemy ludzi, którzy tracą miłość życia i nie potrafią się pozbierać .

„A potem przyszła wiosna” to przepiękna opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne. Autorka  pokazuje budzącą się na nowo nadzieję i radość życia. Główna postać to znana aktorka Pola, która żyje w zawrotnym tempie, udziela wywiadów i wydawałoby się, że jej życie jest pasmem sukcesów i radości. Jednak prześladuje ją wścibski paparazzo. Gdy bohaterka dostaje zdjęcia swojego ukochanego z inną kobietą, to jej świat rozsypuje się. Co trzeba zrobić, by znów odzyskać radość?

Barbara Mientus

Godziny otwarcia - Raszowa