lekcja biblioteczna

Biblioteka Tarnów Opolski

08.06.2021 – lekcja biblioteczna „Co w lesie piszczy”

Na dzisiejsze spotkanie do biblioteki przyszli uczniowie klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim z wychowawczynią mgr Aleksandrą Silarską.

Lekcję biblioteczną na temat „Co w lesie piszczy” przeprowadził zaproszony gość Komendant Straży Leśnej Waldemar Wilk.

Po przywitaniu przez Dyrektor Monikę Silarską wszystkich przybyłych do biblioteki  Pan Waldemar przeczytał bajkę:  „W lesie na spacerze” Wiesława Drabika.

Następnie omówił na podstawie książek  „O drzewach i ich mieszkańcach” Wojciecha Gila oraz „Świat w obrazkach. Las”  temat lasu i jego mieszkańców.

Opowiedział o bezpiecznym zachowaniu się w lesie oraz o zwierzętach, które go zamieszkują. Szczególną uwagę zwrócił uczniom na odpowiedni  ubiór ze względu na kleszcze, które są w lesie w trawie i na drzewach. Pokazał, jak skorzystać z aplikacji w telefonie, kiedy zgubimy się, lub chcemy zgłosić jakieś zdarzenie.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem zajęć, chętnie odpowiadali na zdawane przez Pana Waldemara pytania.

Dziękujemy bardzo Komendantowi Waldemarowi Wilk za omówienie tematu, a uczniom za udział w spotkaniu.

Monika Silarska

Biblioteka Główna