lekcja biblioteczna

Biblioteka Tarnów Opolski.

19.10.2020 – lekcja biblioteczna

Temat spotkania: „Co Pani Jesień w swoim koszu niesie?”

W dniu dzisiejszym na jesienne spotkanie do biblioteki przyszli uczniowie klasy II z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim wraz z nauczycielkami mgr Klaudią Dobrzyńską oraz mgr Iwoną Ból.

Na wstępie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska serdecznie wszystkich przywitała oraz wprowadziła do tematu lekcji.

Bibliotekarka Justyna Niewiora zaprezentowała uczniom kosz wypełniony darami jesieni oraz wystawę książek o tematyce jesiennej w tym celu przygotowaną.

Następnie omówiła aktualnie panującą porę roku, korzystając z książki „Jesień” Elżbiety Zarych.

Nie zabrakło również zabaw w postaci zagadek oraz wspólnego  rozwiązywania krzyżówki, połączonego z grą „kalambury”, co pomogło utrwalić nabyte wiadomości dotyczące darów jakie przynosi jesień.

W kolejnej części spotkania Dyrektor Monika Silarska przeczytała uczniom książkę „Jesień Toli” Anny Włodarkiewicz.

Dużym zaangażowaniem wykazali się uczniowie podczas prac plastycznych, dzięki którym powstały piękne jesienne drzewa.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali jesienne kolorowanki do pokolorowania w domu.

Dziękujemy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewie Loster za udostępnienie holu Domu Kultury w celu przeprowadzenia lekcji bobliotecznej w reżimie sanitarnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony czas.