Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Filia w Nakle

Konkurs recytatorski

Email Drukuj PDF

15 kwietnia w Bibliotece w Nakle odbył sie konkurs recytatorski dla uczniów klasy IV. Dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Sara Muc

II miejsce - Sylwia Gordzielik

III miejsce – Łukasz Śwituła

Zostali oni obdarowani dyplomami i nagrodami książkowymi.

 

 

 

Spotkanie autorskie

Email Drukuj PDF

Dnia 29 marca w Bibliotece Publicznej w Nakle gościł autor książek dla dzieci Wiesław Drabik. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Nakle wraz ze swoimi wychowawczyniami.Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, czytał dzieciom swoje książki a także zadawał wiele ciekawych zagadek, na które uczniowie chętnie odpowiadali. Za dobre odpowiedzi dzieci otrzymywały drobne nagrody w postaci naklejek, zakładek do książek i książeczek. Na zakończenie autor rozdawał autografy na swoich książeczkach, które uczestnicy mogli zakupić na miejscu.

Więcej…
 

klasa I w bibliotece

Email Drukuj PDF

2 marca bibliotekę w Nakle odwiedzili uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią

Panią Anną Sobek.

Odbyła sie lekcja biblioteczna na temat dzikich zwierząt. Pani bibliotekarka pokazywała dzieciom

zwierzęta dziko żyjące na różnych kontynentach, a także czytała krótkie informacje na ich temat.

Wykorzystano książkę „Zadziwiający świat zwierząt”. Następnie dzieci kolorowały obrazki, gdzie musiały

znaleźć ukryte egzotyczne zwierzęta oraz je policzyć.


 

Ferie zimowe w filii w Nakle

Email Drukuj PDF

Jak co roku podczas ferii zimowych biblioteka w Nakle organizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży. Stałym corocznym elementem był organizowany turniej szachowy i warcabowy. W tym roku w Nakle odbył się również Gminny Turniej Szachowy, w którym brali udział gracze z Tarnowa Opolskiego, Raszowej i Nakła. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Zwierzęta wokół nas”. Przez dwa dni dzieci wykonywały prace związane ze zwierzętami. W pierwszym dniu były to rysunki a w drugim prace z plasteliny. Oprócz tego zorganizowany został konkurs „Czy znasz polskie przysłowia?”, a także warsztaty plastyczne „Tworzymy ilustrowany katalog biblioteczny”. W ostatnim dniu ferii jak co roku został zorganizowany „Zimowy Festiwal Piosenki”.


 

spotkanie w bibliotece

Email Drukuj PDF

Dnia 25 stycznia 2010 roku w cyklu comiesięcznych spotkań bibliotekę publiczną w Nakle odwiedzili uczniowie klasy IV wraz ze swoją polonistką panią Elżbietą Bieniek. Tematem spotkania były „baśnie”.

Dzieci opowiadały przeczytaną baśń, a następnie brały udział w konkursie

„W krainie baśni”, wykazując sie ich dużą znajomością. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami.

W drugiej części spotkania Dyrektor GBP Pani Barbara Mruk rozpoczęła cykl spotkań z twórczością Małgorzaty Strzałkowskiej pt.”Rady nie od parady”. Zajęcia z kultury mowy będą się odbywać co miesiąc i zakończone zostaną w czerwcu konkursem recytatorskim, na którym dzieci recytować będą trudne w wymowie wiersze tejże autorki.

 

przedszkolaki w bibliotece

Email Drukuj PDF

12 stycznia 2010 roku do biblioteki po raz koleny zawitały przedszkolaki. Tym razem tematem spotkania były zwierzęta. Na początku dzieci opowiadały o swoich pupilach, które posiadaja w domu. Następnie pani bibliotekarka czytała krótkie informacje i pokazywała zdjęcia zwierząt, dzieląc je na 3 grupy: zwierzęta gospodarskie i domowe, zwierzeta leśne  oraz te, które możemy zobaczyć w ZOO, a w naturalnych warunkach żyją na innych kontynentach. Dzieci wykazały się zadziwiającą znajomością zwierząt oraz ich zwyczajów.

 

Koncert kolęd

Email Drukuj PDF

10 stycznia pracownicy biblioteki oraz świetlicy w Nakle zorganizowali coroczny koncert kolęd. Wystąpił zespół muzyczny ALBATROS oraz grupa Świetliki prowadzona przez Panią Małgorzatę Tatinę przy świetlicy wiejskiej w Nakle. Wszyscy przybyli goście zostali poczęstowani kawą oraz ciastem. Wspólne kolędowanie było naprawdę dużym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

Mikołaj

Email Drukuj PDF

13 grudnia jak co roku do Nakła zawitał Mikołaj. Zaprosili go pracownicy biblioteki i świetlicy. Wspólna zabawa trwała ponad 2 godziny. Na koniec Mikołaj obdarował dzieci prezentami przygotowanymi przez organizatorów.

 

Comiesięczne spotkanie

Email Drukuj PDF

Dnia 10 grudnia w cyklu comiesięcznych spotkań bibliotekę publiczną w Nakle odwiedzili uczniowie klasy IV wraz ze swoją polonistka panią Elżbietą Bieniek. Podczas tego spotkania uczniowie opowiadali swoją ulubiona książkę, a także prezentowali własne wiersze o jesieni. Na koniec został przeprowadzony konkurs o świętach Bożego Narodzenia.

 


Strona 19 z 20

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek zamknięte
Wtorek 10:00-17:00
Środa 10:00 - 17:00
Czwartek 10:00 - 16:00
Piątek Zamknięte
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

nowoci 09.09 025.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1087
Zakładki : 1
Odsłon : 604239

Licznik odwiedzin

394803
DzisiajDzisiaj281
WczorajWczoraj273
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu1188
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu5505
Łącznie wizytŁącznie wizyt394803

Zapytaj Bibliotekarza