Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Raszowej

27.09.2016-Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Przed spotkaniem Panie z DKK obejrzały wystawę prac naszej artystki(studentki).

Omówiono książki;” Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” Schmitt Eric-Emmanuel- przedstawia problemy życiowe osób ,które nie wiedzą a może nie zdają sobie sprawy ,że życie zależy tylko od nas samych. Człowiek bowiem nie jest skazany na swój los ale może na niego wpłynąć i nadać mu sens. Aby być szczęśliwym trzeba pozbyć się słabości, goryczy i pogodzić się z życiem. Książka pozostawia nam refleksję nad życiem i jak trzeba doceniać wartość każdej jej chwili.

„Pociąg do Stambułu ”Greene Graham .Akcja tej powieści toczy się w słynnym Orient Expresie, który przemierza Europę  od Ostendy do Konstantynopola. Autor skupia swą uwagę na uczuciu ,które łączy Myatta- Żyda z młodą tancerką Coral. Znajomość przeradza się w uczucie. Oprócz zakochanych słynnym Orient Ekspresie podróżuje socjalista z wyrokiem śmierci  jadący do Wiednia ,dziennikarka oraz złodziej i morderca, który nie da się złapać. Autor pokazuje wszystkie odcienie nienawiści i fałszu przenikając ludzką duszę.

„Aleja tajemnic” Irving John- zawiera historię dorastania bohatera Juan Diego i jego siostry Lupy. która myśli ,że jest telepatką i umie czytać w myślach ludzi. Dużym epizodem w życiu Diego jest spotkanie z dwoma tajemniczymi kobietami; Miriam i Dorothy, które nad nim przejmują kontrolę nad wszystkim; wytyczają trasę podróży ,dawkowanie leków na serce itp.  Jego przyszłość i przeszłość jest zależna od kobiet, ich czynów i słów .

 

Godziny otwarcia - Raszowa

Poniedziałek 11:00 - 17:00
Wtorek 11:00 - 17:00
Środa 11:00 - 17:00
Czwartek 11:00 - 17:00
Piątek 12:00 - 18:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image294.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1193
Zakładki : 1
Odsłon : 897518

Licznik odwiedzin

706955
DzisiajDzisiaj35
WczorajWczoraj713
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3634
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu24139
Łącznie wizytŁącznie wizyt706955

Zapytaj Bibliotekarza