Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Przyworach.

09.02.2016 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem dzisiejszego spotkania, które odbyło się w Restauracji „Rumcajs” w Przyworach było : „Dzieciństwo w czasach PRL-u, a współczesność”, na podstawie książki „Kalendarze” Małgorzaty Gutowskiej –Adamczyk i „Amelia” Katarzyny Michalak.

„Kalendarze” – to powieść, która przenosi starsze pokolenie w świat dzieciństwa, a młode pokolenie dowiaduje się jak to było w czasach PRL-u. Choć były to czasy ciężkie, autorka wspomina je jako okres radosny i szczęśliwy. Autorka spisuje swoje najważniejsze zdarzenia z tamtego okresu, aby ocalić je od zapomnienia. Książka wzrusza ale i wywołuje uśmiech na twarzy. Czytając tę książkę ma się wrażenie, że się to widziało i tam było, bo każda z nas pamięta starą stodołę u dziadków, świniobicie, studnię na podwórku, kaflowy piec, toaletkę z potrójnym lustrem, konia na biegunach i wiele innych wzruszających wspomnień z dzieciństwa można sobie przypomnieć podczas czytania.

„Amelia” – to kontynuacja powieści „Kawiarenka pod różą”. Książkę czyta się miło i przyjemnie tak, jak dotychczasowe powieści pani Michalak. Podczas czytania czasami warto oderwać się od rzeczywistości i przenieść do fikcyjnego świata. Historia Amelii zagubionej między – wczoraj- a – dziś, która nie miała nic, prócz marzeń. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy i nadziei, która pozwala nam wierzyć, że nawet kiedy utracimy przeszłość, to przyszłość wciąż należy do nas.

Gościem Dyskusyjnego Klubu Książki była Radna wsi Przywory Ewa Szymik .

Dziękujemy pani Urszuli Wolnickiej za kolejne bardzo miłe przyjęcie. Sponsorem dzisiejszego „śledzika” była  pani Dorota Żur  - BARDZO DZIĘKUJEMY.

Monika Silarska


 

 

Godziny otwarcia - Przywory

Poniedziałek 10:00 - 17:00
Wtorek 10:00 - 17:00
Środa 10:00 - 16:00
Czwartek 10:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image096.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1214
Zakładki : 1
Odsłon : 1117729

Licznik odwiedzin

873625
DzisiajDzisiaj1168
WczorajWczoraj1492
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu5639
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu8975
Łącznie wizytŁącznie wizyt873625

Zapytaj Bibliotekarza