Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Przyworach

10.09.2014  – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Tym razem spotkanie odbyło się na Łowisku w Przyworach.

Na spotkaniu zostały omówione książki: Anna Łajkowska „Miłość na wrzosowisku”; ”Cienie na wrzosowisku”; ”Pensjonat na wrzosowisku”; Magdalena Ziemniak „Jezioro cierni”; Monika Szwaja „ Anioł w kapeluszu”.

Temat spotkania: Tajemnice rodzinne

W/w powieści Anny Łajkowskiej to opisane losy polskiej rodziny, która wyemigrowała do Anglii. Basia główna Bohaterka nie pracuje, zajmuje się domem i trójką dzieci. Zamiast wspólnych wakacji Basia wyjeżdża z najmłodszym synem, aby przemyśleć kilka spraw. Chwile spędzone z dala od bliskich mają dać odpowiedź na pytanie – jak odnaleźć się w życiu. Plany jednak mają to do siebie, że często ulegają zmianą, a może to los daje szansę by wreszcie zobaczyć wszystko w innym świetle? Skupiając się na sobie łatwo stracić z oczu otoczenie i to co drażni.  Jak to możliwe, że można przez lata żyć podwójnym życiem, ze świadomością, iż oszukuje się wszystkich i co najważniejsze – samego siebie. Dodatkowym atutem w/w powieści są znakomite opisy wspaniałej angielskiej prowincji.

„Jezioro cierni” – to znakomita opowieść o tajemnicach rodzinnych, tych uśpionych i skrywanych latami, a także o tym, że nie da się uciec od przeszłości, bez względu na to jak byśmy się starali. Przeszłości da się wymazać, skreślić, ani wykasować, zawsze przypomni o swoim istnieniu. To również opowieść o walce z własnymi demonami i ogromnej miłości, która zostaje wystawiona na wielką próbę. Autorka porusza trudne tematy, pokazuje jak boleśnie mogą nas zranić kłamstwa i niedopowiedzenia lub błędne wyciąganie wniosków z wydarzeń, których doświadczamy.

„Anioł w kapeluszu” – to powieść o samotności w różnych odcieniach, a także podróż poprzez ludzkie problemy, których jako osoby postronne możemy na co dzień nie zauważać. Książka otwiera oczy na ludzkie problemy i ich naturę, która lubi się kamuflować, ale na pewno przynosi ukojenie w postaci myśli, że nie wszystko jest jeszcze stracone, a pomoc może znajdować się w każdym człowieku.

W/w książki gorąco polecamy!!!

W spotkaniu udział wzięło 21 osób.

Monika Silarska


 

Godziny otwarcia - Przywory

Poniedziałek 10:00 - 17:00
Wtorek 10:00 - 17:00
Środa 10:00 - 16:00
Czwartek 10:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

zdjecia-0090.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1206
Zakładki : 1
Odsłon : 1054955

Licznik odwiedzin

833201
DzisiajDzisiaj721
WczorajWczoraj1095
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3945
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu8914
Łącznie wizytŁącznie wizyt833201

Zapytaj Bibliotekarza