Ferie zimowe

28.01.2013- 07.02.2013 - FERIE ZIMOWE 2013 W RASZOWEJ

W czasie ferii zimowych w bibliotece zostały zorganizowane różnego rodzaju zajęcia, które miały na celu wyjście naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi. Prócz konkursów i zabaw książkowych, młodzież mogła rozwijać swoje talenty manualne a także sportowe.

Jak co roku odbył się turniej szachowy, którego sędzią był Robert Cichoń. Najlepszymi szachistami okazali się:

1. Tymczyszyn Kacper (Tarnów Opolski)
  2. Lis Michał
  3. Janiszewska Kinga
  4. Wołczyk Przemysław
  5. Czech Tobiasz
  6. Urbaniak Konrad

Technikę haftu ażurowego, czyli mereżki młodzi mogli nauczyć się pod okiem pani Marii Kampy natomiast wiedzę na temat robótek ręcznych przekazała pani Gertruda Kampa.

Unia Europejska odkryła przed nastolatkami wszystkie swoje tajemnice, gdyż, jak co roku został przeprowadzony konkurs wiedzy o UE. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody związane z organizacją państw europejskich.

,

Przesłonięte przez elektroniczny świat różnorakich gadżetów, gry planszowe oraz dydaktyczne nabrały znów blasku. Szczególną popularnością cieszyły się Warcaby, Memory a także Zagadki Smoka Obiboka. Najlepszymi graczami byli:

1. Kinga Janiszewska i Bartosz Janiszewski
  2. Konrad Urbaniak
  3. Magdalena Figura

Młodzież mogła się także przekonać, że fantazja nie ma granic. Wolontariuszki biblioteki zadbały o rozwój artystyczny wszystkich, którzy przybyli. Postacie z bajek zostały namalowane na arkuszach, które później zostały zawieszone w bibliotece. Nie zapomniano także o plastelinie, z której powstały wspaniałe figury.

Godziny otwarcia - Raszowa