28.11.2012- spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Spotkania autorskie to najlepszy sposób na popularyzowanie książki, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim od kilku już lat organizuje takie spotkania. W tym roku naszym gościem był Grzegorz Kasdepke, autor ponad 20 książek dla dzieci. W spotkaniu z nim uczestniczyli uczniowie klas I, III i IV z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim. Było to już trzecie spotkanie z tym autorem, poprzednio gościł u nas trzy lata temu. Pan Grzegorz w sposób niezwykle barwny i interesujący przedstawił bohaterów swoich książek, ich perypetie i przygody. Zapoznał też z książką, którą napisał wspólnie z Anną Onichimowską. Grzegorz Kasdepke napisał część "Gdybym był dziewczynką", a Anna Onichimowska "Gdybym była chłopcem". Życie chłopca w świecie dziewcząt (i odwrotnie) byłoby bardzo, bardzo skomplikowane i wszyscy zgodnie stwierdzili, że lepiej jest tak, jak jest. Według naszego gościa największym wrogiem książki jest telewizja i gry komputerowe, ponieważ skutecznie zniechęcają do czytania. Pod koniec spotkania, które upłynęło w swobodnej atmosferze odpowiadał na wiele pytań, często dotyczących spraw osobistych, a zakończyło się ono wpisywaniem dedykacji do zakupionych książek.

dsc01129.jpg

Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu2030