Międzybiblioteczny Turniej Literacki

21.06.2012 r. –  Międzybiblioteczny Turniej Literacki

W tym po roku po raz jedenasty odbyły się zmagania międzybiblioteczne między czytelnikami filii w Nakle i Raszowej. Zawsze pod koniec roku szkolnego filie biblioteczne organizują konkursy dla uczniów klas I-V ze szkół w swoich miejscowościach. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Osobom, które brały udział w finałach turnieju serdecznie gratulujemy, wszyscy jesteście zwycięzcami, ponieważ żeby w nich wystąpić musieliście pokonać w eliminacjach kolegów w swoich klasach.

W tegorocznych zmaganiach odbyło się pięć konkursów.

Uczniowie klasy I brali udział w konkursie „Czarodziejski świat baśni” . Ich zadaniem było podanie prawidłowych tytułów znanych baśni. Pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Glagla, drugie Wiktoria Cefal, a trzecie Weronika Stachura.

W konkursie brali udział jeszcze Aleksandra Reinert, Paweł Lake i Anna Baron.

Klasa druga brała udział w konkursie „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Kampa, drugie Marcel Ciasto, a trzecie Sandra Matysek. Następne miejsca zdobyli Natalia Michen, Marcin Salzburg i Oliwia Blaut.

„Złośliwy chochlik w bibliotece” to tytuł konkursu w jakim brali udział uczniowie klasy III. Maksymalną ilość punktów i pierwsze miejsce zdobył Dariusz Salzburg, miejsce drugie zdobyła Nicola Mainka, a trzecie Bartek Janiszewski i Roksana Kowalczyk. W konkursie udział brali także Konrad Urbaniak i Krzysztof Kalla.

Klasa IV w konkursie „Na wakacjach – odkryj świat wiedzy” miała do rozwiązania zadania z różnych dziedzin wiedzy.

Julia Sklorz, Aleksandra Grzywa i Dawid Smolarek do zdobywcy pierwszych trzech miejsc. Udział brali także Szymon Mejsyk, Kinga Janiszewska i Viktoria Czichos.

Uczniowie klasy V co roku zmagają się z trudną polska ortografią. W tym roku rozwiązywali test w konkursie „Ortografia na wesoło”.  Z tym trudnym zadaniem najlepiej poradziły sobie  Vanessa Patoła, Marta Pieczonka i Dominika Czarnecka, które zdobyły taką samą ilość punktów, drugie miejsce zdobyła Małgorzata Pasoń, trzecie Marcin Hellbach, a czwarte  Karolina Polak.