Ferie zimowe

Zimowe spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim.

Za nami 1 tydzień ferii zimowych w naszej bibliotece, w których uczestniczyło codziennie około 20 dzieci. Miniony tydzień upłynął nam na wspaniałej zabawie, wspólnym czytaniu książeczek, pracach plastycznych i przeróżnych zabawach.

Już pierwszego dnia ferii w tarnowskiej bibliotece poprzez rozmowę oraz gry i zabawy ruchowe mogliśmy się bliżej poznać. Nie zabrakło również uwielbianych przez wszystkich kolorowanek oraz prac plastycznych, podczas których przy pomocy wacików kosmetycznych oraz innych przydatnych akcesoriów wykonywaliśmy kolorowe bałwanki.

Został również ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Babcia i Dziadek oczami dziecka”. Dzieci dowolną techniką wykonały portret babci i dziadka. Na wykonanych przez dzieci pracach można było zobaczyć, jak swoich dziadków widzą dzieci, na co zwracają uwagę w ich wyglądzie oraz z czym im się kojarzą. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości ostatniego dnia ferii, podczas którego wszystkie dzieci uczęszczające w zajęciach zostaną nagrodzone.

Prace dzieci, można zobaczyć na wystawie w naszej bibliotece.

Kolejnego dnia odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z tarnowianką panią Agnieszką Kiszka – autorką książki pt. „O Puchaczu Franiu z Andrzejówki”. Dzieci miały okazję poznać losy bohatera Frania, który zamieszkuje w górach Suchych. To pełna przygód opowieść opisująca przyjaźń i odwagę. Uczy również, jak należy zachowywać się w lesie i jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci kolorowały kolorowankę Puchacza, a po przeczytanej przez panią Agnieszkę bajeczce dzieci miały okazję zadawać pytania, na które autorka chętnie odpowiadała.

Podczas środowego spotkania odwiedził nas Prezes Klubu Karate Kyokushin Torii Zygmunt Pietruszka wraz z Arkadiuszem Małachowskim w strojach karateków, którzy przygotowali dla dzieci pokaz podstawowych chwytów karate, omówili także rodzaje pasów, ich kolory oraz technikę i zasady walk. Dzieci były zachwycone pokazem i miały również możliwość wykazania się swoją sprawnością.

Kto wie, może po spotkaniu przybędzie do Klubu nowych członków?

W dniu 17.01 przypada Światowy Dzień Pizzy. Z tej okazji w naszej bibliotece odbył się prawdziwy festiwal pizzy. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób i z jakich składników powstaje pizza. Następnie zrobiliśmy pizzę z papieru z dużą ilością dodatków.

Podczas piątkowego spotkania w tym tygodniu odbyły się warsztaty plastyczne. Tematem przewodnim był zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Na zajęciach dzieci wykonały kalendarze, wazoniki i kwiatki. Dzieci zrobiły z papieru kalendarze na rok 2024 z wizerunkiem babci i dziadka oraz wazoniki, które wykonano z plastikowych butelek, a także ozdoby  i kwiatki. Samodzielnie wykonany prezent przez wnuków na Dzień Babci i Dziadka, to zawsze niezwykła pamiątka i ogromna radość dla wszystkich dziadków.