filia w Nakle

03.10.2023r.- Pasowanie uczniów na czytelnika.

W dniu dzisiejszym w bibliotece w Nakle odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika

uczniów klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nakle.

Po przywitaniu przybyłych pierwszoklasistów wraz z wychowawczynią mgr  Małgorzatą Mazur , bibliotekarka Dorota przeczytała wiersz Doroty Kossakowskiej pt.” Książka moim przyjacielem”.

W pierwszej części spotkania uczniowie zapoznali się z  pomieszczeniem biblioteki, zdobyli informacje na temat wypożyczania książek, zalet  ich czytania oraz sposobu ich poszanowania.

Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek związanych z książką, biblioteką oraz bajkami, z czym poradzili sobie doskonale!

Po złożeniu przez uczniów przyrzeczenia , że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, nastąpiło uroczyste pasowanie, dzięki któremu stali się czytelnikami.

Na pamiątkę tego spotkania otrzymali okolicznościowe dyplomy i kolorowe zakładki do książek.

Na koniec  przyszedł czas na pierwsze wypożyczenia, radość nowych czytelników z tego powodu była wielka, a wrażenia na pewno niezapomniane.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a nowo zapisanych zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Dorota Krysińska