Lekcja biblioteczna

Biblioteka Tarnów Opolski.

02.10.2020 – lekcja biblioteczna

Temat spotkania: „Co Pani Jesień w swoim koszu niesie?”

W dniu dzisiejszym na spotkanie do biblioteki przyszła grupa „Żabki” z Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim, wraz z mgr Danutą Smołuchą oraz opiekunką grupy panią Mariolą Wrzeciono.

Rozpoczął się miesiąc październik, a jesień już na dobre u nas zagościła. Z tego powodu nasze spotkanie miało typowo jesienną scenerię.

Na wstępie bibliotekarka Justyna wprowadziła dzieci w temat spotkania.

Najmłodsi zostali przywitani zagadką o jesieni i poznali ciekawostki o tej porze roku.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska przeczytała dzieciom bajeczki pt. „Pory roku – jesień” Emily Bone  oraz „Nowy domek wiewiórki” Wiesława Drabika, po czym dzieci mogły zobaczyć wystawę książek o tematyce jesiennej.

Omówiliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, rozmawialiśmy o przetworach, które gromadzimy na zimę oraz opowiadaliśmy o  zwierzątkach przygotowujących się do zimy.

Przedszkolaki chętnie brały udział w jesiennych zabawach integracyjnych m.in.: zagadkach, zabawach ruchowych, dydaktycznych i sensorycznych.

Z koszyka zawierającego dary jesieni dzieci z zamkniętymi oczyma losowały warzywa i owoce, po czym musiały je odgadnąć. W rezultacie wszystkie dary jesieni wyciągnięte z koszyka zostały zgromadzone w naszym jesiennym kąciku.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w quizie, gdzie bez trudu wskazały te obrazki, które pasują do omawianej pory roku.

Każdy uczestnik zajęć otrzymał „Odznakę Przyjaciela Jesieni.”

Tańcom i dobrej zabawie nie było końca, a na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej.

1431918
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu12082