„Wyobrażnia  jest ważniejsza od wiedzy,

ponieważ wiedza jest ograniczona”

filia w Przyworach

17.01.2023r.- Otwarcie wystawy prac plastycznych

Agnieszki Chojnowskiej.

Otwarcie wystawy prac plastycznych wykonanych przez Panią Agnieszkę Chojnowską, która na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Moniki Silarskiej udostępniła swoje obrazy w holu naszej biblioteki.

W dniu dzisiejszym dyrektor Monika Silarska otworzyła wystawę i zaproponowała uczestnikom wystawy, aby przystanąć, zastanowić się lub popaść w zadumę. Obrazy bowiem pobudzają wyobraźnie i emocję u oglądających.

Autorka maluje obrazy farbami akrylowymi na płótnie oraz tworzy niewielkie rzeźby ceramiczne.

Namalowała ponad pięćdziesiąt obrazów techniką akrylową na płótnie, rysuje także węglem. Stworzyła ilustracje do swojej książki pt. „Czy Ten Ja, to Ten Ja”.

Wiele ze swoich obrazów oddała na aukcje charytatywne, a sporo Jej prac zdobi ściany prywatnych domów.

Pani Agnieszka, tworzy obrazy, rzeźby, jest częścią pisanego przez siebie słowa. Można ją znaleźć  w „ Alfabecie opolskich artystów” na stronie Galerii sztuki Współczesnej.

Zapraszamy do holu naszej biblioteki, na chwilę zadumy nad kolorem, fakturą i przesłaniem, które dla każdego może być całkiem inne.

ZAPRASZAMY!!!

Ewa Fajlert