Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

filia w Raszowej

14.09.2022-Spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki

Na spotkaniu omówiono książki Hannah Kristin: „Firefly Lane”,  „Pozwól odejść”, „Wielka samotność”.

„Firefly Lane”- to opowieść o kobiecej przyjaźni: Tully i Kate, różniących się od siebie pod każdym względem. Tully jest popularna, zna się na modzie, a Kate jest zamknięta w sobie jak szara myszka. Ta przyjaźń jest przedstawiona jako ich wspólna samotność. To właśnie połączyło obie kobiety na dobre i złe. Historia ich życia jest opowieścią wyjątkową, w której każdy czytelnik może się odnaleźć i utożsamić z bohaterkami.

„Pozwól odejść” to kontynuacja „Firefly Lane”. Ukazana przyjaźń obu pań zeszła na drugi plan. Zaistniałe inne wątki, które wywołały moc emocji. Można zaobserwować  zjawisko samookaleczenia, które okazuje się sposobem na radzenie sobie z problemami. Pojawia się wątek odkupienia win. Powieść ta wzbudza nadzieję i pozwala wyciągnąć wiele wątków z zaistniałych sytuacji.

W „Wielkiej samotności” autorka przedstawia czytelnikowi opowieść o rozpadającej się rodzinie i dziewczynie Leni, która tego doświadcza. Przedstawione krajobrazy Alaski nie pokazują opisów przyrody tylko prawdę. Prawda to nadchodzące katastrofy i życiowe tragedie dziewczyny.Z czasem dziewczyna znajduje swoją miłość i oddala się od rodziców.

Barbara Mientus

Godziny otwarcia - Raszowa