Spotkanie Autorskie

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim.

14.09.2022r. – Spotkanie Autorskie z Anną Czerwińską - Rydel

W dniu dzisiejszym w naszej bibliotece, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, którego koordynatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Czerwińską – Rydel.

Autorka, książek dla dzieci i młodzieży o tematyce: muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej, laureatka wielu nagród i wyróżnień.  W swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.

Na wstępie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Monika Silarska przywitała przybyłych na to spotkanie uczniów z  klas IV - V Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim wraz z nauczycielami oraz uczniów i nauczycieli z  klas IV-V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej.

Podczas spotkania, Autorka opowiedziała o w swoim dorobku literackim, skąd bierze inspiracje, ile czasu zajmuje Jej napisanie książek.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani spotkaniem, o czym świadczyło mnóstwo zadawanych pytań.

Na zakończenie chętni uczniowie,  mieli możliwość zakupienia książek autorki z autografem.

Dziękujemy za bardzo udane i pouczające spotkanie. Autorka z rąk Dyrektor Moniki Silarskiej, otrzymała Podziękowania i kwiaty.

Dziękujemy również uczniom wraz z nauczycielami za przybycie oraz Dyrektor Ewie Loser z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim za udostępnienie sali.

Młodzież z Szkoły Stowarzyszeniowej w Raszowej, po raz pierwszy odwiedziła naszą bibliotekę, aby zapoznać się z księgozbiorem i wziąć udział w konkursie „ Portret autorki”. Z prac uczniów wyłoniłyśmy cztery rysunki przedstawiające autorkę Annę Czerwińską – Rydel.  W nagrodę uczniowie otrzymają Dyplomy oraz nagrody książkowe.

W spotkaniu udział wzięło 120 osób.

Serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Hurek