Podróże Gwiazdy

Informacja!

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim, została zaproszona przez Bibliotekę- Centrum Kultury w Szczuczynie, do podróży „Gwiazdy”, która wyruszyła w swoją podróż po 16 województwach  w całej Polsce, z okazji 330 rocznicy nadania praw miejskich  Szczuczynowi.

Czujemy się tym wyróżnieniem zaszczyceni, ponieważ  jako jedyni w województwie opolskim, będziemy mogli pokazać naszą gminę i biblioteki.

Dnia 06.09.2022 roku, Gwiazda zawitała do naszej biblioteki w Tarnowie Opolskim, która spędzi z nami kilka dni.

Planując trasę zaczynamy od przywitania naszego „gościa” przez Dyrektor Monikę Silarską wraz z współpracownikami Jolantą Zdero i Agnieszką Hurek.

Na początek, pokazaliśmy Jej naszą bibliotekę i oprowadziłyśmy po jej działach.

Z myślą o Gwieździe przygotowaliśmy moc atrakcji.

W pierwszą podróż wzięliśmy Gwiazdę do naszego Urzędu Gminy, gdzie została powitana przez V-ce Wójt Gminy Tarnów Opolski Magdalenę Chudowską, która przyjęła Ją przy wystawie, starych zdjęć o historii gminy i tarnowskiej tężni.

Następnie Gwiazda weźmie udział w spotkaniach z najmłodszymi czytelnikami w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w bibliotece Tarnów Opolski, filii w Przyworach, filii w Nakle na spotkaniu z przedszkolakami oraz również zwiedzi Muzeum Wiejskie i "Herbaciarnię Pod Kasztanami” w filii w Raszowej, gdzie ugoszczą ją Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Będziemy na bieżąco informować o podróży Gwiazdy po naszej Gminie.

Monika Silarska