Ferie Zimowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim.

31.01.2022 – 11.02.2022 „Ferie Zimowe”.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy, a także bardzo dobry moment, aby rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki nie ma zazwyczaj czasu.

Dzięki współfinansowaniu z gminnego funduszu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, mogliśmy zakupić materiały papiernicze i nagrody książkowe dla uczestników ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim i jej filii w Przyworach i Raszowej.

Podczas tegorocznych ferii dzieci miały możliwość  uczestniczenia w różnorodnych zajęciach. Oprócz zagadek i gier planszowych, dzieci mogły  zaprezentować swoje zdolności  plastyczne.

W pierwszym tygodniu, uczestnicy wykonywali różne prace plastyczne: kolorowali kolorowanki, rozwiązywali labirynty, szukali różnic w rysunkach, malowali farbami widoki zimowe, wykonali karmnik dla ptaków z kolorowego papieru i przyozdobili go wg własnego pomysłu.

Nie zabrakło również zabaw ruchomych. Dzieci prężnie wykonywały slalom z jajkiem pomiędzy regałami i zagrali w kręgle.

Nie zabrakło również gier planszowych oraz układania puzzli.

W drugim tygodniu dzieci uczestniczące w zajęciach zmagały się z zagadkami i rebusami.

09.02.2022 obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Pizzy, z tej okazji każdy z uczestników wykonał swoją ulubioną pizzę z tektury, na której ułożył swoje ulubione kompozycje smakowe.

10.02.2022, z okazji Dnia Parasolki, uczestnicy zrobili papierową kolorową parasolkę.

Ostatnie zajęcia poświęcone były zbliżającym się Walentynkom. Dzieci wycinały  czerwone serduszka, którymi przyozdobiliśmy bibliotekę na nadchodzące Walentynki.

Podczas zajęć, nie zabrakło również czasu na czytanie książek, które dzieci mogły sobie same wybrać.

Zajęcia sprawiły wszystkim uczestnikom wiele radości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie przygotowane dla nich prace plastyczne.

Podczas ferii w naszej bibliotece nie było czasu na nudę.

Na zakończenie,  dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki ufundowane przez Wójta  Gminy  Tarnów  Opolski Krzysztofa Mutz.

Serdecznie dziękuję wszystkim Feriowiczom za każdy dzień Waszej obecności i aktywności. Dziękuję za pozytywną energię, którą emanowaliście i którą potrafiliście się dzielić!

Agnieszka Hurek

nowoci 09.09 025.jpg