spotkanie DKK

Filia w Raszowej

12.02.2021-Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na spotkaniu omówiono  ”Grzechy młodości” Edyty Świętek oraz  tytuły „Szczyty chciwości” i „Cień zbrodni”.  Książki opisują rodzinę  wielopokoleniową Trzeciaków. W swoich ostatnich częściach autorka przedstawia historię polskiej rodziny i trudne czasy zmuszające bohaterów do zmierzenia się z nowymi wyzwaniami: oczekiwaną wolnością i kapitalizmem. Okres przedstawionych przemian gospodarczych doprowadza do burzliwych sytuacji, gdzie chciwość bierze górę nad rozsądkiem. Poznajemy trudne czasy lat 80-tych XX wieku -strajki, stan wojenny, kryzys, bieda, kartki, prześladowanie ludzi, godzina milicyjna. Mamy szereg wydarzeń dramatycznych i zaskakujących zwrotów akcji na tle,  codziennych  radości i smutków ,  rodzin borykających  się z realiami życia w minionej epoce.

Po spotkaniu z książką Panie obejrzały  udostępnioną  przez WBP w Opolu wystawę „Zamki i Pałace Śląska Opolskiego”,  która  przedstawia rezydencje śląskich rodów oraz właścicieli ziemskich z różnych epok, charakteryzujące się różnymi stylami i historią .Obiekty te są warte obejrzenia i zachęcają do ich odwiedzenia i poznania ich historii na miejscu.

Barbara Mientus

Godziny otwarcia - Raszowa