pasowanie na czytelnika

Biblioteka Tarnów Opolski

22.10.2020 – pasowanie na czytelnika

W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I b z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim, które wyjątkowo odbyło się na skwerku przed biblioteką.

Na wstępie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska przywitała wszystkich przybyłych uczniów oraz ich wychowawczynię mgr Dorotę Matuszek.

Na tę uroczystość w dniu dzisiejszym został zaproszony aspirant Paweł Wcisło z Komisariatu Policji w Ozimku, który w tym roku dokonał „Pasowania na Czytelnika” i przypomniał uczniom o konieczności noszenia maseczek.

Spotkanie zaczęło się od losowania biletów wstępu do biblioteki, a zapłatą za nie było udzielenie poprawnej odpowiedzi na zamieszczone na odwrocie pytania o znanych  bohaterach z bajek i baśni .

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zadaniach, które były dla nich na tę okoliczność przygotowane. Były to zarówno zadania indywidulne jak i grupowe m.in.: zagadki o bohaterach znanych i lubianych baśni, fragmenty bajek  oraz liczne prośby książek, które następnie zostały przez uczniów umieszczone na plakacie.

Wszyscy zobowiązali się do ich przestrzegania, tak aby książki w naszych rękach  przetrwały dla następnych pokoleń.

Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki.

Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz kolorowe zakładki do książek.

Na zakończenie zadowoleni uczniowie wręczyli „Podziękowanie” za uroczystość pasowania na czytelnika.

Zapraszamy naszych nowych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

nowoci 09.09 014.jpg