lekcja biblioteczna

Biblioteka Tarnów Opolski

21.10.2020 – lekcja biblioteczna

Temat:  „Edukacja regionalna – poznajemy stroje ludowe”

W dniu dzisiejszym na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim lekcję biblioteczną dla klasy VIII Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim przeprowadziła twórczyni ludowa, zdobywczyni wielu nagród w konkursach kroszonkarskich i zdobienia porcelany Pani Agnieszka Okos, która zaprezentowała uczniom tradycyjne stroje ludowe dla kobiet i mężczyzn w oparciu o książkę „Strój i ubiór ludowy na śląsku opolskim”.

Na wstępie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Monika Silarska przywita wszystkich przybyłych na to spotkanie i wprowadziła do tematu.

Następnie Pani Agnieszka na manekinie zaprezentowała i omówiła opolskie stroje ludowe.

Podzieliła się również swoją wiedzą  nt. kultury i tradycji ludowej oraz ciekawych obrzędów kultywowanych na Śląsku Opolskim.

Uczniowie, którzy przybyli na to spotkanie wraz z nauczycielką mgr Urszulą Hueniger z zaciekawieniem wysłuchali wykładu o czym świadczyły pytania związane ze strojem ludowym do Pani Agnieszki.

Dziękujemy bardzo Ambasadorce Polskiego Folkloru Agnieszce Okos za ciekawe i pouczające spotkanie.

Na zakończenie dyr. Monika Silarska wręczyła Pani Agnieszce Okos „Podziękowania” za przeprowadzoną lekcję biblioteczną.

Dyrektor Domu Kultury Ewie Loster dziękujemy za ponowne udostępnienie holu Domu Kultury.

Jolanta Zdero