Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ferie w bibliotece

Email Drukuj PDF

Filia w Raszowej

10.02. 2020-21.02.2020- ferie zimowe

Jak co roku podczas ferii zimowych dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach rekreacyjno-edukacyjnych wykazując swoje zdolności manualne i plastyczne oraz kreatywność.

Pierwszy tydzień ferii zaczęliśmy od spotkania z przedstawicielami  Fundacji OPOLSAR - Specjalistycznych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych. Obecny był prezes zarządu  Dariusz Fąfara wraz z ratownikiem Piotrem oraz psem ratowniczym.  Omówiono cele i działania fundacji, do których zalicza się między innymi: stworzenie zespołów ratowniczych,  przeprowadzenie szkolenia przewodników i psów tropiących w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Tarnów Opolski. Wolontariusze tej grupy uczestniczą w pokazach  szkolenia psów ratowniczych, zabezpieczeniach  różnych imprez masowych, pogadanek dla dzieci dotyczących profilaktyki zaginięć, ochrony zdrowia. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i  nie zabrakło pytań. Dziękujemy za ciekawą lekcję i doświadczenie życiowe.

Kolejny dzień rozpoczął się wyjazdem edukacyjnym do Piekarni „EDMA” w Tarnowie Opolskim. Serdeczne słowa podziękowania należą się dyrekcji szkoły  Pro Liberis  Silesiae, która udostępniła swój autobus. Celem wyjazdu było zapoznanie się młodzieży z zawodem piekarza, wypiekiem różnego rodzaju gatunków pieczywa, była też okazja do dekorowania pierniczków i pączków, które  potem wszyscy ze smakiem zjedli.

Z okazji walentynek każdy uczestnik wykonał kartkę walentynkową przeznaczając ją dla ukochanej osoby. W świat fotografii przeniósł nas znany fotograf Jerzy Stemplewski , który wyświetlając zdjęcia zwierząt, kwiatów, krajobrazu opowiadał o ich znaczeniu i tworzeniu. Jak corocznie nie zabrakło turnieju szachowego, który poprowadził Robert Cichoń będąc jednocześnie sędzią. Rywalizacja była bardzo duża, a w grupie młodszej był remis.

Oto zwycięzcy w grupie starszej:

1.Dominik Smyk

2. Inga Konieczna

3.Edyta Pociecha.

W grupie młodsze ex aequo: Fabian Kandora, Michał Stachura, Piotr Łach, Magda Hermanza.

Drugi tydzień ferii zaczął się wyjazdem do Kamienia Śląskiego również dzięki życzliwości dyrekcji raszowskiej szkoły. W programie było zwiedzanie zamku i pałacu jako jednego z najpiękniejszych obiektów zabytkowych na Śląsku Opolskim. Pełni on funkcje Sanktuarium Św. Jacka oraz Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. W ramach współpracy z GOK wspólnie wykonaliśmy zakładki do książek, relaksujące kule do kąpieli, ekowarsztaty, decoupage, serwetki i drewno. Odbył się konkurs tworzenia prezentacji komputerowej w grupach i za zadanie było wykonanie prezentacji w programie Power Point .Wszystkie prace były nagrodzone, a zadanie wymagało koncentracji i myślenia. Dzieci wykonały również bransoletki z gotowych elementów biżuterii, dla chłopców była robotyka- składanie drobnych elementów w większe części i tworzenie swoich modeli. Były również prace z masy solnej, konkurs gier planszowych i konkursy rysunkowe. W malowaniu ulubionej postaci bajkowej udział wzięli: Julia Mientus, Zosia Ciołek, Zuzanna Jaksy, Magda Hermanza, Marta Węgiel, Liliana Pampuch.

O bezpieczeństwie w lesie, jak się zachować  i czego nie wolno robić młodzież dowiedziała się od Komendanta Straży Leśnej  Waldemara Wilka. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i stanowiło dużą wartość dla słuchaczy.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali i w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby ferie zimowe mogły odbyć się w bogatej różnorodności zajęć i wyjazdów. Myślę, że za rok spotkamy się znowu.

Barbara Mientus


 

Godziny otwarcia - Raszowa

Poniedziałek 11:00 - 17:00
Wtorek 11:00 - 17:00
Środa 11:00 - 17:00
Czwartek 11:00 - 17:00
Piątek 12:00 - 18:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image294.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1293
Zakładki : 1
Odsłon : 1474857

Licznik odwiedzin

1146306
DzisiajDzisiaj19
WczorajWczoraj472
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu491
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu920
Łącznie wizytŁącznie wizyt1146306

Zapytaj Bibliotekarza