Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień z książką: Książka, którą warto przeczytać

Email Drukuj PDF

Biblioteka Tarnów Opolski

04.02.2020 roku –„ Dzień z książką: Książka, którą warto przeczytać”.

 

W tym miesiącu na nasze  spotkanie zostali zaproszeni miłośnicy wspinaczek wysokogórskich Państwo Dorota i Dariusz Matuszkowie, którzy na podstawie wyświetlanych zdjęć opowiedzieli  licznie zgromadzonym uczestnikom o swoich wędrówkach po górach. Wspominali , że zaczęło się  od  wyjazdów wraz z dziećmi  w nasze polskie góry: Tatry, Sudety, Karkonosze jak i  licznych wspinaczek na skałki, gdzie wspólnie ćwiczyliśmy  asekurację, która jest największym wyzwaniem, bo ceną  za nieuwagę jest ludzkie życie. Powiedzieli że Mnich przerażał ich, ale widok z góry był piękny i straszny. Potem była zaprawa  na maratonie oraz kurs zimowej turystyki górskiej. Następnie odważyli się dobrze wyposażeni, w perfekcyjnie spakowane plecaki i sprzęt specjalistyczny powędrować wysoko, na Mont Blanc. Opowiedzieli, że Alpy podziałały na nich tak magicznie, że natychmiast rozpoczęli wędrówkę, która na początku okazała się podobna do naszych Tatr, ale Trakt Królewski( 2000 m) stanowi nie lada wyzwanie, jednak adrenalina zrobiła swoje i powędrowali aż do zaplanowanego miejsca na kamienistej platformie. Szybka aklimatyzacja i brak oznak choroby wysokościowej pozwoliły im wspiąć się na Mont Blanc.

Kolejnym wielkim marzeniem naszych gości była wyprawa w Himalaje. Przygotowania do tej wyprawy zajęły im trzy lata, ale szczyt Mont Everest został przez nich zdobyty pomimo wielu trudności, które napotkali po drodze. Na pokazywanych zdjęciach widzieliśmy zmęczone ale szczęśliwe twarze uczestników wyprawy, bardzo dobrze wyposażonych w niezbędny do tych warunków sprzęt. Na każdym szczycie  przez nich zdobytym fotografowali się z wysoko uniesioną flagą Polski, którą zawsze mieli w swoim plecaku.

 

Dziękujemy bardzo naszym gościom za bardzo miłe i pełne pozytywnych wrażeń spotkanie jednocześnie życzymy spełnienia kolejnych marzeń.

Dziękujemy również Państwu Bronisławie i Zygmuntowi Pietruszka za ufundowany bukiet kwiatów dla naszych gości.

Monika Silarska


 

Godziny otwarcia

Biblioteka Główna

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image097.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1230
Zakładki : 1
Odsłon : 1185824

Licznik odwiedzin

923778
DzisiajDzisiaj89
WczorajWczoraj821
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu910
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu26148
Łącznie wizytŁącznie wizyt923778

Zapytaj Bibliotekarza