Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

dzień z książką: Książka, którą warto przeczytać

Email Drukuj PDF

Biblioteka Tarnów Opolski.

10.12.2019 roku – comiesięczne spotkanie „ Dzień z książką: Książka, którą warto przeczytać”.

 

Temat spotkania: „Sekret  matki”.

„Zimowy ogród” Kristin Hannah, to historia wzruszająca, wstrząsająca i wciągająca od pierwszych stron. Powieść, która wyzwala w czytelniku niesamowicie mocne emocje, które towarzyszą  podczas czytania całej książki. Jest to również piękna i tragiczna historia sięgająca czasów II Wojny Światowej i oblężenia Leningradu, która pokazuje, że przeszłość głównej bohaterki odciska się piętnem na jej rodzinie nawet kilkadziesiąt lat po wojnie. Główna bohaterka przeżyła podczas oblężenia Leningradu piekło, z którego nie umie wyzwolić się aż do śmierci. Pouczająca opowieść o tym, że czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć własną przyszłość. To także piękna historia miłosna i  niesamowity portret kobiety na życiowym rozdrożu.

Córki głównej bohaterki Meredith i Nina Whitson są tak różne, jak tylko różne mogą być siostry. Jedna zajmuje się dziećmi i rodzinną firmą, druga wyruszyła w świat i zostaje słynną fotoreporterką. Siostry dorastają u boku zimnej i obojętnej matki Anji, która nie okazywała córkom żadnych ciepłych uczuć oraz kochającego, czułego ojca Evana, który starał się rekompensować dziewczynkom wszystko to, czego nie otrzymywały od matki. Kiedy ich ukochany ojciec zapada na ciężką chorobę, obie trwają przy nim, razem z chłodną i pozbawioną uczuć matką. Przed śmiercią ojciec wymusza na żonie obietnicę aby opowiedziała córkom swoją bajkę do końca, którą rozpoczęła wiele lat temu i nigdy nie skończyła. Obie siostry są bardzo zaskoczone jej treścią i ciągiem dalszym bajki, którą matka opowiadała przez wiele lat im przed snem przy zgaszonym świetle, ale zawsze tylko początek i do tego samego momentu. Córki spragnione głosu matki, który tylko słyszały podczas opowiadanej bajki nie śmiały pytać o ciąg dalszy. Bajka jak się okazuje jest  historią wielkiej miłości ich matki, która miała swój początek w mroźnym Leningradzie za czasów drugiej wojny światowej, zaś finał na współczesnej Alasce. Córka Nina obsesyjnie chce poznać prawdę i to ona zmusza matkę i siostrę do wyprawy w przeszłość. Na jaw wychodzą sekrety, które wstrząsną całą rodziną.

W/w powieść gorąco polecamy!!!

Dziękujemy bardzo Państwu Krystynie i Zdzisławowi Barglik za życzenia i kwiaty, które otrzymałyśmy za zajęcie 3 miejsca w województwie opolskim w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek 2019.

Monika Silarska


 

Godziny otwarcia

Biblioteka Główna

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image183.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1271
Zakładki : 1
Odsłon : 1426355

Licznik odwiedzin

1120262
DzisiajDzisiaj122
WczorajWczoraj749
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3931
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu8613
Łącznie wizytŁącznie wizyt1120262

Zapytaj Bibliotekarza