Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Raszowej

27.11.2019-spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

”Chłopak ,którego nie było ”Elżbiety Rodzeń- to opowieść o nadzwyczajnej miłości  i przeznaczeniu młodej dziewczyny, która czeka na wielką miłość aż w końcu ją znajduje.

Przystojny chłopak o imieniu James, który jest marzeniem niejednej dziewczyny gotowej do jego miłości wybiera właśnie skromną Martynę. To on pokazuje jej świat, w którym bohaterka nabiera wiary w siebie i zaczyna wierzyć, że szczęście jest możliwe. Martyna jako młoda dziewczyna, pracując w pensjonacie rodziców jest zawsze traktowana gorzej niż jej siostra, a to ze względu na jej domniemaną chorobę psychiczną.Los jednak sprawił, że to właśnie do niej szczęście się do niej uśmiechnęło. 

„Przyszłość ma twoje imię” Elżbiety Rodzeń - to powieść o bohaterach, których życie doświadczyło. Bohaterka-Blanka była ofiarą napadu, a Mateusz wychował się w patologicznej rodzinie. Dwójka tych ludzi zakochuje się w sobie, ale nie do końca mówią sobie prawdę. Książka porusza ważne tematy jak :patologiczne rodziny, przekłamania, system kuratorski, motyw traumy. Autorka pokazuje znieczulicę polskich urzędników, powolność systemu, który nie pomaga obywatelom, a wręcz przeciwnie doprowadza do tragedii.

„ Jeszcze się kiedyś spotkamy” Magdaleny Witkiewicz- to opowieść o losach polskiej historii i czasach wojennych, wzlotach i upadkach wielu osób, którzy zmuszani byli do zabijania. Książka pokazuje  często  niemoc, którą czujemy w naszej głowie, a niekiedy wystarczy odpowiedni  bodziec, aby podnieść głowę i stawić życiu czoło. Książka skłania do przemyśleń i wyzwala emocje. Wzruszająca opowieść o różnych obliczach miłości ,rodzinnych tajemnicach i przeżyciach naszych przodków.


 

Godziny otwarcia - Raszowa

Poniedziałek 11:00 - 17:00
Wtorek 11:00 - 17:00
Środa 11:00 - 17:00
Czwartek 11:00 - 17:00
Piątek 12:00 - 18:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

nowoci 09.09 016.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1216
Zakładki : 1
Odsłon : 1130648

Licznik odwiedzin

881856
DzisiajDzisiaj349
WczorajWczoraj582
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3869
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu17206
Łącznie wizytŁącznie wizyt881856

Zapytaj Bibliotekarza