Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

pasowanie na czytelnika

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

26.11.2019 r.  – pasowanie na czytelnika

 

W dniu dzisiejszym w bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Nakle.

Na wstępie Pani bibliotekarka przywitała wszystkich gości przybyłych na tę uroczystość: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monikę Silarską, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Nakle mgr Annę Piątkowską, wychowawczynię klasy I mgr Małgorzatę Pieczyrak, opiekuna klasy VII mgr Iwonę Nawracaj, rodziców uczniów - członków Rady Rodziców, młodzież z klasy VII oraz uczniów klasy I.

Aby zacząć naszą przygodę uczniowie pierwszej klasy losowali bilety wstępu. Zapłatą za nie było udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie znajdujące się na ich odwrocie. Pytania dotyczyły bajek i baśni, z którymi wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili.

Koledzy i koleżanki z klasy VII specjalnie na tę okazję przygotowali przedstawienie. Wszyscy byli pod wrażeniem m.in. znajomości wierszy oraz regulaminu Biblioteki. Dziękujemy mgr Iwonie Nawracaj za tak dobre przygotowanie młodzieży. Uczniowie na ochotnika przyklejali prośby książki, zawierające informacje jak postępować, aby wypożyczane książki mogły służyć jak najdłużej w dobrym stanie wszystkim czytelnikom. Następnie każdy uczeń z klasy I złożył na plakacie swój podpis, zobowiązując się do przestrzegania tych zasad. Po występie uczniów z klasy VII wszyscy Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a po nim zostali pasowani na czytelnika przez  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monikę Silarską. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz kolorowe zakładki do książki.

Na zakończenie uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książeczki.

Zapraszamy serdecznie do częstego odwiedzania biblioteki i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej uroczystości.

Justyna Niewiora

 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image029.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1208
Zakładki : 1
Odsłon : 1207500

Licznik odwiedzin

953229
DzisiajDzisiaj5
WczorajWczoraj801
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3354
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu27495
Łącznie wizytŁącznie wizyt953229

Zapytaj Bibliotekarza