Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

20.11.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania: „rodzinne relacje”

Omawiane książki: „Spełnione życzenia” Karolina Wilczyńska; „Kolejny rozdział” Agata Kołakowska; „Randka pod jemiołą” Agnieszka Olejnik; „W ślady ojca” Danielle Steel.

Moderatorkami spotkania były: pani Anna Patoła oraz pani Justyna Niewiora.

Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy m.in. na temat rolacji rodzinnych oraz problemów z jakimi musieli się zmierzyć bohaterowie omawianych powieści.

Akcja książki „Spełnione życzenia” obejmuje jeden dzień - 24 grudnia. Kolejne rozdziały to godziny zegarowe, które mijają przybliżając nas i bohaterów do wigilijnej wieczerzy. W tym pośpiechu nie zauważa się obok siebie ludzi cierpiących lub samotnych. Okładka powieści sugeruje lekką i przyjemną lekturę, lecz wcale taka nie jest. Samo zakończenie – zwieńczenie tej historii, w pewnym sensie jest szczęśliwe, ale zawiera sporo refleksji…

„Życie nie doświadcza nas sprawiedliwie i trzeba się
z tym pogodzić. Chociaż często nie jest to łatwe”.

„Kolejny rozdział” to powieść obyczajowa z kryminalną otoczką. Z każdym kolejnym rozdziałem pojawia się dreszczyk emocji. Autorka wyraźnie pisze o tym, by czerpać z życia całymi garściami, nie bać się sięgać po więcej z obawy, że to się nam nie należy, i przede wszystkim cieszyć się każdą daną nam chwilą. Bolesną prawdą jest bowiem to, iż zbyt często gubimy wiele relacji, rozluźniamy znajomości z wieloma osobami, by z czasem dojść do momentu, w którym nasze drogi zupełnie się rozchodzą i nigdy już nie wracają na wspólne tory.

„Czasami najmniej wie się o tych, o których myślimy, że dobrze ich znamy.”

W książce „Randka pod jemiołą” Autorka porusza ważny problem zdrady i tego, jak sobie radzić po rozstaniu. Ważne jest, aby mieć wokół siebie życzliwe osoby, które będą chciały chociażby wysłuchać.

Nie jest to typowo świąteczna historia, ale zawarta w tytule jemioła odegra tu znaczącą rolę. Powieść, jak i sama główna bohaterka Joanna - w bardzo dobry, obrazowy i ciekawy sposób pokazuje czytelnikowi, że na zmiany nigdy nie jest za późno. To pozytywna książka, pełna ciepła i humoru, poruszająca ważne aspekty naszego codziennego życia.

Powieść „W ślady ojca” zawiera poruszającą historię trzech pokoleń silnych, odważnych i kochających ludzi. Rodzice Maxa przeżyli w niemieckim obozie koncentracyjnym. Budowali życie od podstaw, byli bardzo bogaci. Syn inwestował w ziemie i budował centra handlowe, ale zaniedbywał rodzinę. Kiedy odeszła żona zostawiając mu czwórkę dzieci postanowił zmienić swoje życie.

To wspaniały, dający nadzieję hołd złożony rodzinie, która razem przetrwa nawet najcięższe próby.

Czy w relacjach z innymi potrafię wykazać swoje racje?

Co zrobić, aby widzieć świat takim jaki jest, a nie takim jaki chciałbym, aby był?

Justyna Niewiora 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image066.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1211
Zakładki : 1
Odsłon : 1250156

Licznik odwiedzin

983235
DzisiajDzisiaj206
WczorajWczoraj1035
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu2937
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu2112
Łącznie wizytŁącznie wizyt983235

Zapytaj Bibliotekarza