Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie autorskie

Email Drukuj PDF

Biblioteka Tarnów Opolski.

Dnia 05.11.2019 roku „Dzień z książką. Książka, którą warto przeczytać” – spotkanie autorskie z Agatą Suchodzką, autorką takich książek jak : „Woła mnie ciemność”; „Twarzą w twarz”; „Jesienny motyl”, a w zapowiedziach  następna powieść  „O jeden krok za daleko”.

Autorka omawiała swoją ostatnią książkę „ Jesienny motyl”, w której opisana jest miłość czterdziestolatki i młodego bezdomnego mężczyzny. Taka miłość jak w tej powieści nie zdarza się zbyt często, dlatego też czyta się ją z zapartym tchem. Bohaterów poznajemy powoli, stopniowo dowiadując się o ich przeszłości. Osoby w tej powieści są dobrze wykreowane i czytając śledzimy ich przemianę, a także obserwujemy ich wewnętrzny konflikt. Autorka pozwala czytelnikowi wejść w świat bohaterów, krytykować ich lub kochać. Czytając zastanawiamy się co byśmy zrobili będąc na ich miejscu. Powieść w trakcie czytania dostarcza wiele emocji, które targają wnętrzem czytelnika.

Autorka opowiedziała również o swoich wcześniejszych w/w  książkach, zaśpiewała piosenkę o przemijaniu grając na okulele.

Zainteresowania pani Agaty to, gra na skrzypcach i gitarze .Śpiewa również w zespole bluesowym. Często układa haiku. Uwielbia również rysować portrety swoich postaci, które można znaleźć na facebookowym profilu autorskim.

Autorka mówi o sobie, że mimo tego, że tworząc literaturę rozrywkową, stara się, aby była ona na tyle dobra, by zapaść w pamięć i przetrwać próbę czasu. To swoista forma nieśmiertelności dla autora. Poza tym ustami swoich bohaterów może wyrazić wszystko, nawet najbardziej kontrowersyjne treści i poglądy, a potem twierdzić, że to tylko fikcja literacka.

Podczas każdego spotkania autorskiego, na konwentach i w wywiadach podkreśla swoją fascynację prozą Anne Rice, autorki „Wywiadu z Wampirem”, nie wstydzi się tej inspiracji i to właśnie od powieści tej autorki zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Cykl wampiryczny Anne Rice to były pierwsze powieści, które czytała świadomie jako nastolatka, to one ukształtowały ją najpierw jako czytelnika, a później autorkę. Można więc rzec, że została napiętnowana taką tematyką w młodości i fascynacja ta przetrwała próbę czasu.

„Myślę, że literaturę grozy i fantastyczną czas odczarować, pokazać, że takie powieści mogę być poważne, mało tego, skłaniające do refleksji, kontrowersyjne i zapadające na długo w pamięć czytelnika.”

Monika Silarska


 

Godziny otwarcia

Biblioteka Główna

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image004.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1216
Zakładki : 1
Odsłon : 1130668

Licznik odwiedzin

881867
DzisiajDzisiaj360
WczorajWczoraj582
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3880
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu17217
Łącznie wizytŁącznie wizyt881867

Zapytaj Bibliotekarza