Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

24.10.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania: „Rodzinne kłamstwa i tajemnice”

Omawiane książki: „Tylko jeden wieczór” Krystyna Mirek; „Facet do poprawki” Joanna Sykat; „Trzy życzenia” Katarzyna Michalak

Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki poruszyliśmy trudny temat kłamstwa w rodzinie, z którym próbowali się zmierzyć bohaterowie omawianych książek.

Powieść Krystyny Mirek „Tylko jeden wieczór” opowiada o bardzo popularnej aktorce Amelii Diamond (tak naprawdę Sylwii Nowak), która ma bajkową pracę, bajkowego męża, bajkowe dzieci i w ogóle bajkowe życie.  Wszystkie portale społecznościowe i media zachwycają się młodą celebrytką. Jednak tylko ona i jej rodzina znają prawdę. Wszystko to jest tylko na pokaz. Poruszone tutaj zostają kwestie rodzinne oraz relacje jakie zachodzą pomiędzy poszczególnymi bohaterami.

"Życie rozdawało karty na swoich warunkach, gotowe zaskoczyć każdego. Pieniądze nie zawsze pomogą. Zwłaszcza jeśli się nie ma wokół bliskich ludzi."

Czy życie zbudowane na kłamstwie może się udać?

Jaką cenę płaci się za doskonały wizerunek?

Czy warto jeszcze żyć naprawdę? A może lepiej tylko w sieci? Tam wszystko jest łatwiejsze.

Kolejna omawiana książka „Facet do poprawki” Joanny Sykat opowiada o byłej policjantce - Gundzie, która za pomocą swojej strony internetowej, na której znana jest jako Wykałaczka, pomaga zdradzanym i porzucanym żonom. Jej metody, często balansujące na granicy prawa, wywołują pożądane skutki, do tego stopnia, że żaden mężczyzna nie chce spotkać Gundy na swojej drodze.

Mój szczery i nieustanny uśmiech wywoływały specyficzne zlecenia, jakich podejmowała się główna bohaterka. Czy można się jednak dziwić czemuś, gdy w grę wchodzi urażona duma i złamane serce kobiety?

To także uniwersalna historia będąca przestrogą zarówno dla cierpiących z miłości oraz dla wywołujących to cierpienie. Zabawna komedia, potrafiąca poprawić nastrój.

„Trzy życzenia” Katarzyny Michalak to książka o oczekiwaniach, ambicjach, marzeniach, miłości, krzywdzie, niesprawiedliwości, samotności, zemście, dyskryminacji… Można wymieniać tak bez końca. Opowieść o życiu.


Bohaterowie są młodzi, ale bardzo doświadczeni przez życie i bliskich. Te złe doświadczenia powodują, że czują obawę przed zmianami, ludźmi. Czują się niepewnie, a zachowują różnie - agresywnie bądź nieśmiało, ale zawsze z dystansem. Warto przeczytać i nacieszyć wyobraźnię obrazami mazurskich krajobrazów.

Bardzo zachęcam do przeczytania w/w książek.

Justyna Niewiora


 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image076.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1216
Zakładki : 1
Odsłon : 1130695

Licznik odwiedzin

881887
DzisiajDzisiaj380
WczorajWczoraj582
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3900
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu17237
Łącznie wizytŁącznie wizyt881887

Zapytaj Bibliotekarza