Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

22.05.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania: „Skrywane sekrety”

Omawiane książki: „Wybacz mi” Gabrieli Gargaś oraz „Cena szczęścia” Penny Jordan

Na dzisiejszym spotkaniu skupiliśmy się na książkach napisanych przez dwóch różnych autorów, ale pomimo tego zawierały one łączący je wątek, mianowicie adopcja dziewczynek, które nieświadome całej sytuacji dowiedziały się prawdy dopiero w dorosłym życiu.

„Cena szczęścia” to mocno wciągająca książka. Trudno ją nazwać romansem, choć opowiada o miłości, tej małżeńskiej i macierzyńskiej, ale także o tragedii, której doświadczyli główni bohaterowie – śmierci dziecka. Po latach Claudia i Garth muszą wreszcie powiedzieć dorosłej, adoptowanej córce prawdę o jej pochodzeniu. Trzeba będzie wrócić do przeszłości, na nowo przeżyć dramatyczne wydarzenia i wyjawić długo skrywane sekrety.

Druga z omawianych książek pt. „Wybacz mi” zawiera wielowątkową fabułę. Porusza takie tematy jak miłość, przyjaźń, życie na obczyźnie, nietrafione wybory, rodzinna tajemnica, śmierć czy samorealizacja. To powieść o kilku kobietach, które łączą więzy krwi oraz o miłości, która przybiera najróżniejsze oblicza. Problemy poruszone w książce są tak bardzo realne, tak namacalne, że chwilami łatwo odnaleźć w niej cząstkę siebie. Wiele kobiet emigruje, gubi się na obczyźnie, nakłada maskę i gra przed publicznością złożoną z rodziny, przyjaciół czy znajomych. Ta książka jest skarbnicą cytatów o życiu, miłości i przewrotnym ludzkim losie. Błądzić jest rzeczą ludzką, o czym przekonuje nas piękna historia Ludwiki i jej córki Klaudii.

Czy istnieją winy, których nie można wybaczyć, przede wszystkim sobie? Jak spojrzeć w lustro, kiedy popełniło się fatalny w skutkach błąd?

Zachęcam do przeczytania w/w książek J

Justyna Niewiora


 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image235.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1204
Zakładki : 1
Odsłon : 1007622

Licznik odwiedzin

795630
DzisiajDzisiaj76
WczorajWczoraj948
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu7405
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu34780
Łącznie wizytŁącznie wizyt795630

Zapytaj Bibliotekarza