Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pasowanie na czytelnika

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

05.04.2019 r. - pasowanie na czytelnika

Wszyscy przenieśliśmy się w bajkowy świat do „Bibliotekolandii”, gdzie dzieci z I klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nakle, pod opieką wychowawczyni mgr Anny Sobek  zostały pasowane na czytelników biblioteki. Aby zacząć naszą przygodę w „Bibliotekolandii” dzieci musiały wykupić bilet wstępu. Zapłatą za niego było udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie znajdujące się na jego odwrocie. Dzieci pięknie współpracowały przy zadaniach, które były dla nich przygotowane m.in. zapisywały z czym kojarzy im się słowo „biblioteka”, przyporządkowywały bajkowe rekwizyty do odpowiedniej baśni. W podziale na grupy chłopców i dziewczynek również świetnie sobie poradzili zapisując na plakacie jak należy zachować się w bibliotece oraz jak dbać o książki. Złożyły również swoje podpisy na plakatach, w ten sposób zobowiązując się do przestrzegania tych zasad. Ponadto dokładnie zwiedziły bibliotekę, poznały zbiory, układ książek na półkach oraz dowiedziały się jakiego typu książeczki można w niej wypożyczyć. Po wyczerpujących zadaniach przyszła pora na chwilę słodkości i drobny poczęstunek ciasteczkami, z których w książce „Jaś i Małgosia” była zbudowana chatka Baby Jagi ;)

W końcowej części spotkania został odczytany oraz wyjaśniony regulamin biblioteki, którego uczestnicy z uwagą wysłuchali, a następnie wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz zostały pasowane na czytelników przez panią bibliotekarkę, czego dowodem są podarowane pamiątkowe, imienne dyplomy.

Na zakończenie uczniowie wypożyczyli sobie swoje pierwsze książeczki a podczas pożegnania pani bibliotekarka zachęciła wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki.

Dziękujemy za przybycie!

Justyna Niewiora


 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image169.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1139
Zakładki : 1
Odsłon : 792468

Licznik odwiedzin

629263
DzisiajDzisiaj756
WczorajWczoraj989
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3915
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu17767
Łącznie wizytŁącznie wizyt629263

Zapytaj Bibliotekarza