spotkanie autorskie

29.03.2019r. – spotkanie autorskie z Jolantą Reisch – Klose

W piątkowy poranek w bibliotece uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Nakle wraz z wychowawcami przybyli na spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose – dziennikarką, redaktorką, tłumaczką oraz autorką książek dla dzieci i dorosłych. Pisarka przekonywała najmłodszych czytelników, że warto czytać książki. Posłużyły jej do tego celu bajki, które napisała: Przygody kropelki Amelki, Wielka przeprowadzka fasolki Karolki oraz Ćma Beatka szuka mamy. Właśnie dzięki książkom dzieci dowiadują się nowych rzeczy, rozwijają swoją wyobraźnię oraz ciekawość świata. Bajki mają również wartości terapeutyczne bo pomagają leczyć „choroby duszy” takie jak strach, lęk czy smutek.

Pani Jolanta z wielkim zaangażowaniem opowiadała dzieciom o swojej pracy. Natomiast dzieci z wielką radością słuchały emocjonujących przygód bohaterów najnowszych książek autorki, takich jak „Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki?”, „Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów”  albo „Konie”.

W drugiej części spotkania to uczestnicy wykazywali się aktywnością zadając pisarce wiele pytań związanych z jej pracą i książkami.
Na zakończenie dzieci miały okazję zakupić książki z dedykacją od autorki oraz otrzymać autograf na pamiątkowej zakładce.

Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie z panią Jolantą!