Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

25.01.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat: „Nowy Rok – nowy początek”

Omawiane książki: Mirek Krystyna –  „Światło o poranku” oraz „Słodkie życie”

Po świątecznych zawirowaniach bohaterowie powieści „Światło o poranku” Krystyny Mirek wracają do prozy życia, choć ta wcale nie szczędzi im generalnych zmian, nowych przeżyć i znajomości. Autorka stara się poruszyć wiele wątków, a spotkanie z bohaterami powieści było ogromną przyjemnością. Chociaż niejeden popełnia błędy to żaden z nich nie został wykreowany mrocznego bohatera. Dzięki temu w tym tomie możemy zobaczyć kilka przemian, a przynajmniej takich prób, dzięki temu pojawiają się kolejne wątki, a wraz z nimi kolejne postacie. Oprócz problemów, z którymi boryka się młode pokolenie, są również rozdziały poświęcone rodzicom Konstantego i mamie Bianki. Dowiadujemy się więcej o ich przeszłości i widzimy, jakie miało to dla nich konsekwencje, które ciągną się za nimi latami. Problemy dosięgają także Michała i Bartka, dwóch braci, których dotychczas łączyła ogromna zażyłość i bliskość. Ich relacja zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy okaże się, że stoją po przeciwnych stronach barykady. Odkładanie w czasie szczerej rozmowy jedynie zaognia konflikt. Na szczęście w obliczu tych wszystkich zmartwień bohaterowie nie są pozostawieni sami sobie. Ich niezawodnym wsparciem pozostaje bowiem serdeczna i energiczna babcia Kalina, która jak zwykle służy ciepłym słowem, dobrą radą i... pysznymi wypiekami.

Życie bywa słodkie, ale tylko chwilami. Zwykle ma słodko-gorzki smak i niesie wiele niekoniecznie miłych niespodzianek. Na szczęście trzeba sobie często zapracować, na sukces trzeba się ciężko natrudzić. i cieszyć się z choćby najmniejszych zwycięstw. Przekonała się o tym główna bohaterka wykreowana przez Krystynę Mirek – Kornelia Rudnicka, którą poznaliśmy dzięki lekturze powieści „Słodkie życie”. Kornelia jest zupełnie pozbawiona pewności siebie. Wie, że czeka ją potężna walka z własnymi słabościami, mimo to stawia wszystko na jedną kartę. Przed nią wielkie wyzwania i kilka trudnych decyzji. Dziewczyna spotyka na swojej drodze życzliwe osoby, dzięki którym to, co wydaje się trudne, staje się możliwe.

Obie powieści czyta się niezwykle lekko i przyjemnie, opowiadają o miłości, relacjach z bliskimi, godzeniu się z przeszłością i patrzeniu z nadzieją w przyszłość.

Gorąco polecam w/w książki.

 

Justyna Niewiora

 

 

 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

dsc04494.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1219
Zakładki : 1
Odsłon : 1294544

Licznik odwiedzin

1018096
DzisiajDzisiaj236
WczorajWczoraj508
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu236
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu19510
Łącznie wizytŁącznie wizyt1018096

Zapytaj Bibliotekarza