lekcja biblioteczna

Oddział dla dzieci.

14.01.2019 roku – lekcja biblioteczna

W dniu dzisiejszym odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów III klasy, którzy przyszli do biblioteki ze swoją wychowawczynią mgr Jolantą Gebauer z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim.

Tematem lekcji były „Zwierzęta domowe i leśne”.

Na wstępie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Monika Silarska przywitała grupę i wprowadziła do tematu. Następnie  dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki  „Sprytna Lisiczka” autorstwa Siergieja Kuźmina, którą przeczytała  bibliotekarka mgr Justyna Niewiora.

Po przeczytaniu bajki zaczęła się zabawa w zagadki o zwierzętach, po czym do każdego przygotowanego zwierzątka dzieci na ochotnika umieszczały na tablicy pasujące pożywienie. Następnie bibliotekarka ułożyła w szeregu zwierzęta (pluszaki), a uczniowie na  ochotnika zmieniali ich kolejność, po czym następny uczeń starał się ustawić je  w takiej samej kolejności, jak ułożyła je na początku pani Justyna. Na końcu odbyła się pogadanka na temat posiadanych przez dzieci w domu zwierząt, ich potrzeb, obowiązków właścicieli oraz zapewnieniu im odpowiednich warunków życia.

Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli książeczki o zwierzętach.