Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie autorskie

Email Drukuj PDF

Oddział dla dorosłych.

09.01.2019 – „ Dzień z książką- książka, którą warto przeczytać” - spotkanie autorskie z Elżbietą Rodzeń.

 

Zaproszonym gościem na spotkaniu  była autorka książek Elżbieta Rodzeń, która jest pedagogiem terapeutą i pracuje w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Czyta uparcie i nałogowo. Lubi zimowe spacery, nietuzinkowe filmy i dobrą herbatę. Może godzinami rozmawiać o książkach, dysleksji i wzornictwie haftów ludowych. Mieszka w małym domku pod lasem, z mężem - swoim pierwszym czytelnikiem i koneserem jej wypieków.

Autorka omówiła swoje powieści takie jak: „Przyciąganie”; „Przyszłość ma twoje imię”; „ Dziewczyna o kruchym sercu; „Noc świetlików” „ Zimowa miłość”. W tym roku ukażą się następne dwie książki, które są już w przygotowaniu, a uczestnicy spotkania mogli już usłyszeć o czym one będą.

Na wczorajszym wieczornym spotkaniu dłużej zatrzymaliśmy się na powieści „Zimowa miłość” ze względu na zimową aurę za oknem.

Jest to trzecia  powieść autorki. Książka o  uczuciu, które łączy i niszczy jednocześnie, jest głębokie, prawdziwe, szczere i potrafi odrodzić się po wielu latach rozłąki. Anna i Michał to dorośli, dojrzali ludzie, obydwoje są lekarzami i osiągnęli zawodowo to o czym marzyli. On jest wdowcem i ma córeczkę Zosię, ona nigdy po rozstaniu z nim, nie związała się z żadnym mężczyzną.
Kiedyś dawno temu na studiach byli parą, świata po za sobą nie widzieli, Michał wiedział, że Anna będzie jego żoną, będą mieć dzieci i żyć szczęśliwie. Jednak nieoczekiwanie dla niego Anna z dnia na dzień z nim zrywa kontakt bez żadnych wyjaśnień, jemu zajmuje rok dojście do siebie, ale w końcu poznaje inną kobietę i układa sobie życie. Jednak nie daje mu spokoju dlaczego Anna tak nagle go zostawiła i jest na nią przez te wszystkie lata nadal wściekły.
Mija 15 lat i mimo, że obydwoje mieszkają w tym samym mieście to nie spotykają się osobiście. On wdowiec z córką bardzo zapracowany w szpitalu lekarz, a Anna również lekarz w prywatnej Klinice robi wszystko aby nie mieć z nim kontaktu i nagle w pewien grudniowy dzień obydwoje przyjeżdżają na wspólną konferencje medyczną. Los chce aby w powrotną drogę do domu wyruszyli razem Anny samochodem, a po drodze odwiedzili górski domek Anny zmarłego ojca. Na skutek wypadku są skazani spędzić ze sobą kilka dni odcięci od świata w górskim domku. Wiele wtedy się dowiadują o sobie nawzajem ale czy to wystarczy aby odbudować łączące ich stosunki.

Zimowa miłość łączy w sobie elementy powieści obyczajowej i romansu. Jej autorka stworzyła historię pokrzepiającą i niezwykle wzruszającą. Czyta się ją bardzo szybko, wciąga ona czytelnika bezpowrotnie i przenosi w świat głównych bohaterów. Jest niezwykle emocjonująca. Są  takie momenty, kiedy czytała się  ją z wypiekami na twarzy pełnymi  niepokoju i nadziei.

Wiele pomysłów w tej książce zachwyca, wiele motywów porusza wszystkie nasze emocje, a bohaterowie budzą naszą sympatię.

Zachęcamy naszych czytelników do czytania książek Elżbiety Rodzeń nie tylko ze względów literackich, ale również ze względu na to, że autorka jest mieszkanką naszej Gminy, a na wczorajszym spotkaniu przekonaliśmy się, że jest też  bardzo ciepłą, miłą i sympatyczną osobą.

Dziękujemy serdecznie za bardzo udane spotkanie i mile spędzony wieczór.

Monika Silarska


 

Godziny otwarcia

Biblioteka Główna

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image132.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1159
Zakładki : 1
Odsłon : 817005

Licznik odwiedzin

646629
DzisiajDzisiaj574
WczorajWczoraj707
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3651
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu9869
Łącznie wizytŁącznie wizyt646629

Zapytaj Bibliotekarza