Dzień z książką - książka, którą warto przeczytać

Oddział dla dorosłych.

04.07.2018  – „Dzień z książką” – Książka, którą warto przeczytać.

W tym miesiącu spotkanie odbyło się w filii biblioteki w Raszowej wraz z Paniami z Dyskusyjnego Klubu Książki z Raszowej.

Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem Muzeum Wiejskiego, gdzie bibliotekarka Barbara Mientus oprowadziła zwiedzających i odpowiadała na licznie zadawane pytania zwiedzających.

Następnie na placu przed biblioteką został zorganizowany  wspólny piknik , na którym  omawialiśmy temat  „ Praca zawodowa, a rodzina” na podstawie książki Krystyny Mirek „ Samotna w świecie singli”.

Akcja powieści toczy się wartko, świetnie wykreowane są postacie, dużo mądrości życiowych i refleksji. Powieść jest napisana subtelnym, pełnym emocji językiem. Karolinę i Jakuba w to nieznane miejsce niespodziewanie wyrzuciło życie. Oboje w krótkim czasie bardzo wiele stracili i zawiedli się na najbliższych. Czują się obco na planecie singli. To nie jest ich świat. Nie wierzą już w miłość, nie potrafią nikomu zaufać.

Karolina chce się poświecić wyłącznie wychowywaniu córeczki oraz ratowaniu upadającej restauracji. Jak może chroni swoje dziecko przed obojętnością jego ojca. Jakub chciałby móc uczestniczyć w wychowaniu swojego dziecka, ale jego partnerka postanawia go ukarać i skutecznie mu to uniemożliwia.

Tych dwoje postanowi pomóc sobie nawzajem. Staną się najlepszymi singlami, jakich kiedykolwiek widziano. Silni i niezależni. Ale czy w życiu tylko o to chodzi? Czy naprawdę tylko na tym im zależało? Bohaterowie powieści ze swojego pogmatwanego życia dzięki wzajemnemu wsparciu, pomocy dokonali pewnych dość istotnych zmian i wyciągnęli budujące wnioski na przyszłość.  Już wiedzieli, że „na swoje marzenia każdy musi pracować sam, a coś, co wydaje się czasem życiową szansą, może się okazać życiową pułapką”. Nie można iść, przez życie bez cienia refleksji.

W spotkaniu udział wzięło 25 osób.

Monika Silarska