Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Przyworach.

14.02.2017 – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z okazji Walentynek w Restauracji „Rumcajs” w Przyworach. Tym razem tematem spotkania były perfumy, które to każda z Pań na pewno lubi, posiada i używa, a w/w temat oparty był na powieści „Zapach perfum” – Cristiny Caboni. Od pierwszej strony  książka po potarciu wnętrza okładki pachnie perfumami co wprowadza czytelnika w świat perfum. Zapach drugiego człowieka- to jest to co czujemy na początku i na końcu. Perfumy w naszym życiu pełnią bardzo ważną rolę. Używają ich kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci. Tak naprawdę  perfumy, to otaczający nas świat.

W w/w powieści czytamy o bliznach z przeszłości, które jedynie prawdziwa miłość jest w stanie uleczyć. Znajdziemy również tajemnice, kłamstwa, zatajenia, a nawet czasami niebezpieczne sytuacje.

Główna bohatera Elena od najmłodszych lat wychowywana jest przez swoją babcię Lucię, ponieważ  jej  matka za namową ojczyma pozostawia ją. Babcia, która jest pochłonięta pasją tworzenia perfum według starych receptur i szukania zapachów posługując się intuicją, uczy z całą stanowczością Elenę zawodu i akceptuję ją tylko dlatego, że odziedziczyła po niej ten dar. Po śmierci babci Elena zniechęcona tworzeniem perfum porzuca pasję tworzenia, która jest w jej rodzinie przekazywana z pokolenia na pokolenie i za namową swojego chłopaka Mattea porzuca pracownię perfum i za odziedziczone pieniądze po babci wyjeżdża, aby otworzyć restaurację. W tym zawodzie potrzebny jest również bardzo dobry węch. Pewnego dnia Matteo zdradza Elenę z Alessią, która jest w ich restauracji szefową kuchni. Elena widząc to traci poczucie sensu życia i wiarę w miłość, a co za tym idzie w zaplanowane wspólnie tworzenie rodziny. Postanawia wyjechać do Paryża i zamieszkać w domu babci. Odkrywa w sobie na nowo pasję tworzenia perfum, które w szybkim czasie zyskują powszechne uznanie. Potrafi wyprodukować perfumy pod zamówienie dla danej osoby. Odnajduje pamiętnik babci, który to daje jej dużo wskazówek i wyjaśnia wiele z lat jej dzieciństwa. Książka przepełniona emocjami, magiczna i warta polecenia , aby dowiedzieć się czy nowo poznany Cail, który również zakochany jest w kwiatach pomoże Elenie odzyskać wiarę w miłość i przezwyciężyć nieśmiałość, i czy tajemny przepis z pamiętnika babci zostanie rozszyfrowany.

„Warto postrzegać świat nie jaki widzimy na własne oczy, lecz taki, który obleczony jest zapachami i niedostrzegalnego piękna”.

Sponsorem kolacji Walentynkowej dla DKK była Pani Dorota Żur, a słodkości radna wsi Przywory Ewa Szymik- obu Paniom serdecznie dziękujemy.

Monika Silarska


 

 

Godziny otwarcia - Przywory

Poniedziałek 10:00 - 17:00
Wtorek 10:00 - 17:00
Środa 10:00 - 16:00
Czwartek 10:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

nowoci 09.09 022.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 913
Zakładki : 1
Odsłon : 501588

Licznik odwiedzin

433358
DzisiajDzisiaj38
WczorajWczoraj269
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu624
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu3409
Łącznie wizytŁącznie wizyt433358

Zapytaj Bibliotekarza