spotkanie DKK

Filia w Przyworach

15.11.2016 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

10 lat dyskusji o książkach

14.12.2006 roku – odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiałyśmy książkę pt. „Pierścionki” Danielle Steel.

Pierwsze zapisane osoby to: Beata Malik, Agnieszka Duda, Anna Lysek, Eleonora Paczuła, Monika Silarska.

Spotykamy się od 10 lat cyklicznie jeden raz w miesiącu( oprócz lipca i sierpnia)

Odwiedzili nas ; Izabela Sowa, Małgorzata Kalicińska, Marek Szołtysek, Dorota Simonides,

ks. Kazimierz Balak, kilkakrotnie śp. Helena Buchner, Anna Myszyńska, Hanna Kowalewska, Irena Matuszkiewicz, Katarzyna Enerlich, dietetyk Ewa Kocowska, Jolanta Szwalbe, Jan Grzegorczyk, Agata Suchacka, ks. Józef Kaczmarczyk, Agnieszka Lingas - Łoniewska.

Byliśmy w Gogolinie na spotkaniu z Ewą Wachowicz.

Były wzruszające koncerty Agnieszki Chrobot i jej zespołu.

Spotkania z podróżnikiem Krzysztofem Lisowskim, oraz Dymitrem Słęzion.

Byłyśmy w Muzeum Regionalnym w Raszowej.

Były wyjazdy do teatru, filharmonii i  kina w Opolu.

Obchodziłyśmy co roku uroczyście Dzień Matki.

Dzień Kobiet spędzałyśmy wspólnie w różnych restauracjach.

Ale przede wszystkim dyskutowałyśmy o wielu książkach i poruszałyśmy wiele ciekawych tematów.

Dzisiaj Dyskusyjny Klub Książki liczy 25 osób i życzy sobie wiele jeszcze takich spotkań.

Dziękujemy   Agnieszce Hałubiec  naszej koordynatorce z  Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu za wszystkie spotkania autorskie i książki, które otrzymałyśmy .

Dziękuję bardzo  Beacie Malik za zaprojektowanie kroniki z 10 lat spotkań, w której oprócz zdjęć umieszczone są odpowiednie sentencje, za kartkę z wierszem i podpisami wszystkich członkiń  Dyskusyjnego Klubu Książki i za kwiaty.

Dziękuję radnej  Ewie Szymik za ufundowanie pysznego tortu oraz  Jadwidze Kubiak i Aleksandrze Poloczek również za ufundowanie pysznego tortu z okazji 10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie odbyło się w Restauracji Zimmermann w Gogolinie.

Monika Silarska