spotkanie DKK

Filia w Raszowej

27.09.2016-Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Przed spotkaniem Panie z DKK obejrzały wystawę prac naszej artystki(studentki).

Omówiono książki;” Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” Schmitt Eric-Emmanuel- przedstawia problemy życiowe osób ,które nie wiedzą a może nie zdają sobie sprawy ,że życie zależy tylko od nas samych. Człowiek bowiem nie jest skazany na swój los ale może na niego wpłynąć i nadać mu sens. Aby być szczęśliwym trzeba pozbyć się słabości, goryczy i pogodzić się z życiem. Książka pozostawia nam refleksję nad życiem i jak trzeba doceniać wartość każdej jej chwili.

„Pociąg do Stambułu ”Greene Graham .Akcja tej powieści toczy się w słynnym Orient Expresie, który przemierza Europę  od Ostendy do Konstantynopola. Autor skupia swą uwagę na uczuciu ,które łączy Myatta- Żyda z młodą tancerką Coral. Znajomość przeradza się w uczucie. Oprócz zakochanych słynnym Orient Ekspresie podróżuje socjalista z wyrokiem śmierci  jadący do Wiednia ,dziennikarka oraz złodziej i morderca, który nie da się złapać. Autor pokazuje wszystkie odcienie nienawiści i fałszu przenikając ludzką duszę.

„Aleja tajemnic” Irving John- zawiera historię dorastania bohatera Juan Diego i jego siostry Lupy. która myśli ,że jest telepatką i umie czytać w myślach ludzi. Dużym epizodem w życiu Diego jest spotkanie z dwoma tajemniczymi kobietami; Miriam i Dorothy, które nad nim przejmują kontrolę nad wszystkim; wytyczają trasę podróży ,dawkowanie leków na serce itp.  Jego przyszłość i przeszłość jest zależna od kobiet, ich czynów i słów .

nowoci 09.09 025.jpg

1419014