Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie autorskie

Email Drukuj PDF

Filia w Przyworach.

23.01.2016 roku – spotkanie autorskie z Aldoną Pydych Aldona Pydych nauczycielka wychowania przedszkolnego i dyrektorka przedszkola w Opolu. Przygodę z pisaniem wierszy rozpoczęła w liceum, ale potem zaniechała pisania. Do wierszy powróciła po latach, wydając pierwszy tomik pt. „Przeczytam Ci synku książeczkę”. Utwory adresuje głównie do dzieci i ich rodziców, dzieli się doświadczeniem zawodowym i osobistym. Wiersze jej mogą być inspiracją do rozmów o zdrowiu, zachowaniu, zjawiskach przyrodniczych, zdrowym odżywianiu. Mogą przygotować dziecko do roli przedszkolaka. Dla starszych dzieci zaś będą miłym wspomnieniem przedszkola. Dla autorki ważne jest to, aby wierszyki swoją treścią uczyły i bawiły dzieci. Dlatego nie unika żartów, a wiersze najczęściej kończy morałem.

Autorka tomiku bajek:” Babcia w czerwonej sukience”; „Czytajcie wierszyki”; „Biała zima”; „Przeczytam Ci synku książeczkę”.

Na spotkanie przedszkolaki przyszły z Dyrektor Przedszkola Moniką Cichoń , przedszkolanką Anną Kowol i zaproszonymi gośćmi Babcią i Dziadkiem, aby  wspólnie wysłuchać bajki pt „Babcia w czerwonej sukience”. Na zakończenie Dyrektor Monika Cichoń wręczyła Autorce podziękowania  i kwiaty za bardzo udane spotkanie.

Monika Silarska

 

 

 

 

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

dsc04494.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1099
Zakładki : 1
Odsłon : 691354

Licznik odwiedzin

567745
DzisiajDzisiaj491
WczorajWczoraj834
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu2889
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu18537
Łącznie wizytŁącznie wizyt567745

Zapytaj Bibliotekarza